Deprem bölgesinden ilk etapta 48 Düzceli memleketlerine getiriliyor

DüzceSonHaber

Deprem bölgesinden ilk etapta 48 Düzceli memleketlerine getiriliyor
7.02.2023 - 14:36
Kaynak: Haber Merkezi

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, deprem bölgesinde görev yada okulları nedeniyle bulunan 48 Düzceli ile irtibata geçtiklerini ve Düzce'ye getirmek için Ulaşım A.Ş'ye ait araçlar ile gönüllü minibüsleri bölgeye gönderdiklerini söyledi. 

Kahramanmaraş'ta yaşanan 2 büyük depremin ardından çok sayıda vatandaş hayatını kaybetti. Ayrıca yaşanan yıkımla birlikte bir çok kişi evsiz kaldı. Özellikle bölgede memuriyet, iş yada okul için bulunan Düzceliler akıllara geldi. 

Düzce Belediyesi'ne ulaşan ve deprem bölgesinde bulunan Düzceliler, Düzce'ye dönmek için yardım talep etti. Düzce Belediyesi hemen harekete geçerek Ulaşım A.Ş'ye ait araçlar ile gönüllü minibüs sahiplerinin araçlarını deprem bölgesine göndererek ilk etapta tespit edilen 48 Düzceliyi, Düzce'ye getirmek için yola çıktı. 

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, konuyla ilgili olarak bilgiler vererek "Düzceli olup deprem bölgesinde bir şekilde bulunan memur olan, öğrenci olan 48 kişi bize ulaştı ve Düzce'ye dönmek istediklerini söylediler. Oradan vatandaşlarımızı Ulaşım A.Ş'ye ait otobüsler, gönüllü minibüs sahipleri sayesinde alıp Düzce'ye getireceğiz. Buradan minibüs, araç, otobüs olur. Oradan vatandaşlarımızı getirmeye 7/24 hizmetlerindeyiz.  Dediğim gibi ilk etapta 48 kişiyi tespit ettik. Bunun artacağını tahmin ediyoruz. Gelmek isteyenleri Düzce'ye getireceğiz" dedi. 


Editör: D. Son Haber