Düzce itfaiyesi 12 kişiyi canlı çıkardı

DüzceSonHaber

Düzce itfaiyesi 12 kişiyi canlı çıkardı
14.02.2023 - 15:49
Haber Merkezi
10

 

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatları çerçevesinde bölgeye ilk giden ekiplerden biri olarak başlattığı arama kurtarma çalışmalarını başarılı şekilde tamamlayarak kente döndü. 8 gün süresince afet bölgelerinde arama-kurtarma çalışması gerçekleştiren ekipler, 12 vatandaşımızın kurtarılmasında önemli rol oynadı.

Düzce Belediyesi, 6 Şubat 2023 tarihinde Maraş merkezli yaşanan ve 10 ilde büyük yıkıma sebep olan depremlerin yaralarının sarılması için tüm birimleriyle ilk günden itibaren seferberliğini sürdürdü. 22 kişiden oluşan iki ekiple arama-kurtarma çalışmaları çerçevesinde bölgeye giden İtfaiye Müdürlüğü, hava şartlarının zorluğuna karşın gösterdiği üstün başarı ile 12 depremzedenin kurtarılmasında rol oynadı.

İlk depremin meydana geldiği 6 Şubat sabahı 9 kişiden oluşan ilk uzman ekibiyle arama kurtarma çalışmaları için yola çıkan İtfaiye Müdürlüğü, daha sonra 13 kişilik ikinci ekibini de bölgeye yollayarak çalışmalarını depremin en çok yıkıma yol açtığı Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi geneline yaydı.

Depremin ikinci gününde 2 can kurtaran aynı günün gecesinde ise 3 depremzedenin daha canlı olarak kurtarılmasını sağlayan ekipler, depremin dördüncü gününde ise 81. Saatte bir mucizeye vesile olarak küçük bir çocuğun daha enkaz altından çıkarılmasını sağladı.

Ülkenin dört bir yanından arama kurtarma çalışmalarına destek vermek için gelen diğer kurumlarla da omuz omuza çalışan İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 6 canın daha enkazlardan kurtarılmasına destek vererek, toplamda 12 vatandaşın kurtarılmasına yardımcı oldu.

Elbistan ilçesindeki arama kurtarma çalışmalarının sona erdirilmesinin ardından önce Hatay’a geçen ekipler, sabah saatlerinde Düzce’ye döndü. Ekipler, İtfaiye Müdürlüğü binasında birim müdürü Mehmet Ali Kahraman başta olmak üzere itfaiye personellerince karşılandı.

ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK

İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Kahraman, çalışmaların ardından kente dönen personellere hitaben yaptığı konuşmada, “Biz elimizden geleni yaptık. Rabbim milletimizi, devletimizi bütün afetlerden belalardan korusun. Muhafaza eylesin. Ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı kurtulan vatandaşlarımıza da şifalar diliyoruz” dedi.

12 KİŞİNİN SAĞ ÇIKMASINI SAĞLADILAR

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün büyük bir teşkilat olduğunu sözlerine ekleyen Kahraman, “Düzce Belediyesi, aynı anda iki ekip çıkarıp afet bölgesinde çalışma gerçekleştirecek kudrete sahip. Kendimize bir imkan oluşturup bir şekilde çalıştık. Elbistan gibi ağır hasarın olduğu bir bölgede 12 kişinin sağ çıkmasına vesile olduk. Orada yardım çalışmasında bulunanlara da takviye sağlamış olduk. Hem burada bizleri bekleyen hem de orada omuz omuza mücadele de üstün başarı gösteren, olmayacak işlere imza atan değerli arkadaşlarım hepinizden Allah razı olsun. Bu iş gönülle yapılır. Gönülsüz buradan Bolu’ya dahi gidemezsiniz. Bizler orada gece -20 gündüz -8 derece de çalışma gerçekleştirirken desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü’ye, belediye çalışanı arkadaşlarımıza da sonsuz teşekkür ediyoruz”  şeklinde konuştu.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (10)

 • Nihat
  Nihat
  15.02.2023 12:44

  Rabbim hem ecel ile ölümün, Hem de bir enkazın altında bir bebeği, 1 hafta aç susuz ve soğukta yaşatarak Yaşamın tek sahibi olduğunu bize gösterdi. Bazılarımız bu mesajı aldı ve boyun eğdi, Bazıları ise isyanına devam ederek dahada azdı.

 • Düzceli
  Düzceli
  15.02.2023 12:43

  Deprem de sadece binalar çökmedi Yapılan işlere çökenler oldu

 • Nihat
  Nihat
  14.02.2023 18:47

  Bismillahirrahmanirrahim La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim. Güç ve kuvvet, Yüce olan Allahım sadece senin yardımladır. Takdir senindir, Ya Rabbi! Sen ki imkansızı mümkün kılansın; Darda koyma bizi, dara düştüğümüzde de şükredenlerden eyle bizi..AMİN

 • Düzceli
  Düzceli
  14.02.2023 18:44

  Kim vatan evlâdı,kim operasyon çocuğu tarihin süzgecinden gelerek bakınca net anlaşılıyor. İki cümle olan biteni açıkça ifade ediyor.. Türkiye hala kalkınmamışsa,bunun en büyük sebebi, Batının içimizden en kolay adam satın alabilmesidir. Merhum Turgut Özal Eğer avrupa destek verirse Erdoğanı devirebiliriz. Kemal kılıçdaroğlu DEVLETİMİN YANINDAYIM. HEP BİRLİKTE AŞACAĞIZ. SONUNA KADAR ERDOĞAN

 • Düzceli
  Düzceli
  14.02.2023 17:17

  Dünyanın en büyük felaketlerinden birine, dünyanın en büyük ve en hızlı hizmetlerini götüren devlete ve millete sahibiz. Çok şükür, Elhamdulillah Fakat dünyanın en fazla haini bizde olduğundan, Kahramanlarımız değil, soytarılarımız gündemi meşgul ediyor.Devletimin ve Milletimin yanındayım. Hep birlikte başaracağız. Allahu Ekber.

 • Nihat
  Nihat
  14.02.2023 16:37

  Allahım haddimizi aştıysak bizleri affet merhametine muhtacız senden gelecek ferahlığa muhtacız bizleri çaresizlik ile imtihan etme sahip olduğumuz her şey için sonsuz şükürler olsun yaşadığımız zorlukları kolaylaştır bizi bize bırakma.Amin, İnşaAllah

 • Nihat
  Nihat
  14.02.2023 16:30

  Allah'ım Önümden, arkamdan, sağından, solumdan, gökten ve yerden gelecek bütün felaketlerden beni ve Muhammed ümmetini koru ...Amin, İnşaAllah

 • Düzceli
  Düzceli
  14.02.2023 16:28

  "Rahatım bozulmasın diye hangi doğrudan vazgeçtiyseniz, o fiyata satıldınız demektir." Muhsin Yazıcıoğlu

 • Nihat
  Nihat
  14.02.2023 16:16

  Fitne, bozgunculuk şu dönemde hiç olmadığı kadar yaygın. Şu ayeti hatırlatmak istiyorum; Ey iman edenler! Eğer fasık bir kimse, size bir haber getirirse doğru olup olmadığını araştırın. Yoksa bir topluma cahilce kötülük edersiniz de sonra yaptığınız şeye pişman olursunuz. Hucurat/6

 • Nihat
  Nihat
  14.02.2023 16:08

  Ellerinize ayaklarınıza, yüreklerinize sağlık, Allah cc. bütün resmi kuruluşlarımız deprem bölgelerinde canla başla çalıştılar. Allah cc. emeği geçenlerden binlerce razı olsun. Devletimin ve milletimin yanındayım. Hep beraber başaracağız, Allahın İziniyle, Allahu Ekber....