Asfalt ihalesinde 11 milyonluk zarar iddiası

DüzceSonHaber

Asfalt ihalesinde 11 milyonluk zarar iddiası
12.06.2023 - 13:45
Kaynak: Haber Merkezi
1

 

Düzce Belediyesi tarafından yapılan asfalt ihalesinde iddiaya göre belediye 11 milyon lira zarar uğratıldı. En düşük fiyat veren firma elenirken, 11 milyon fazla farkla iş yapan Egeli İnşaat asfalt ihalesini almayı başardı.

Düzce Belediyesi yaz aylarında asfalt çalışmalarına hız vermek için asfalt ihalesine çıktı. İhaleye giren firmalardan biri en düşük rakamı verirken ihaleyi alacağını tahmin etmeye başladı. Ancak Düzce Belediyesi ihalede düşük rakamı veren firmayı elemek için devreye puantaj sistemini soktu.

Düzce Belediyesi’nin kendisinin belirlediği kriterlere göre puanı ihaleyi almaya yetmeyen ve en düşük fiyatı veren firma elenirken, ihale en düşük fiyat veren firmadan 11 milyon lira fazla veren Egeli İnşaat isimli firmaya verildi.

Egeli inşaat isimli firmanın uzun yıllardır Düzce Belediyesi’nin işlerini yaptığı ve çoğu ihaleyi değerinin üzerinde aldığı öğrenildi.

 

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzceli
    Düzceli
    12.06.2023 15:59

    Şaşırdımmı?Tabiki hayır yukarıdan gelmiştir talimat ihale verilmiştir.Zarar etmiş kaar etmiş önemi yok.