Düzce’nin tanıtıma ihtiyacı var

DüzceSonHaber

Düzce’nin tanıtıma ihtiyacı var
25.07.2023 - 09:11
Güncelleme 25.07.2023 - 09:14
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle Düzce’de görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile buluştu. Düzce’de ilk kez Gez-Gör otobüsü ile basın mensuplarını tarihi ve turistik yerlerde ağırlayan Başkan Özlü, turizm alanında Düzce’nin Dünya’da tanınmasını sağlamak için uğraş verdiklerini, ayrıca Düzce’nin tanıtıma ihtiyacı olduğunu söyledi.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle Düzce’de görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Düzce Belediyesi’nin, Düzce tanıtımı için dizayn ettiği Gez-Gör otobüsü ile basın mensuplarını Konuralp Antik Tiyatro ve Aydınpınar Şelalesi’nde ağırlayan Başkan Özlü, ayrıca Aydınpınar Şelalesi tesislerinde 1-8 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan

Başkan Özlü, Düzce’nin tanıtımına önem verdiklerini dile getirerek “Düzce’nin tanıtımı için sizlerle çalışmak istiyoruz. Düzce’nin tanıtımının önemli bölümü basın mensuplarına düşüyor. Bizimde görevimiz bu tanıtım faaliyetlerine katkı sunmak istiyoruz. Düzce’de her şeyden birazcık var. Düzce’de tarih var, Düzce’de deniz var. Yayla var, şelale var. Türkiye’nin her yerini gören ve Dünya’da da görmediği çok az yer kalmış birisi olarak söylüyorum, Düzce her yerden çok güzel. Düzce Sapanca ve Bolu arasında gizli bir cennet. Düzce’nin tanıtımı için Düzcelilere, Düzce’yi tanıtmak istiyoruz. Halen Düzce’yi bilmeyen Düzceliler var” dedi.

HAFTADA 10 BİN ZİYARETÇİ BEKLİYORUZ

Özlü, Düzce’ye haftada 10 bin ziyaretçi beklediklerini vurgulayarak “Biz haftada 10 bin kişinin Düzce’ye gelmesini istiyoruz. Bunu basın mensupları yazarsa, çizerse insanların haberi olur.  Biz bir otobüs yaptık. Bu otobüs sayesinde öncelikle hemşeri derneklerini Düzce’yi gezdireceğiz. Ardından diğer STK ve vatandaşlarımızı gezdireceğiz. Bu otobüs her gün belediye meydanından kalkacak, bir gün şehrin kuzeyinde bir gün güneyinde turlar yapacak. Ulusal turların Düzce’ye gelmesini sağlayacağız. Otobüsümüzle Güzledere, Samandere, Aydınpınar, Efteni, Fakıllı mağarası, Sarıkaya mağarası, Akçakoca, tarihi yukarı mahalle, yöresel Pazar ve Ceneviz kalesi gibi tesislere gideceğiz” ifadelerini kullandı.

DÜZCE GÜNLERİ İLE DÜNYA’YA TANINMAK İSTİYORUZ

1-8 Ağustos Dünya Düzce Günleri ile Düzce’nin Dünya’ya tanıtılmasını amaçladıklarını söyleyen Başkan Özlü, “Geçen yıl başladık ve adına Dünya Düzce Günleri dedik. Festival demedik, şenlik demedik. Hepsini zaten birileri yapıyor. Biz burada bir mesaj vermek istiyoruz. Düzce’yi Türkiye’nin gündemine, Dünya’nın gündemine taşımak istiyoruz. Düzce’nin iç dinamikleri Düzce’nin büyümesine müsait değil. Dışardan insanların gelmesi lazım. Biz istiyoruz ki bütün Düzceliler Düzce’ye olan aidiyetlerini kaybetmesinler. Biz bunun adını Dünya Düzce günleri dedik. Biz Düzce’yi sadece Düzcelilere değil, Türkiye’ye tanımak istiyoruz. Biz Düzce’yi Dünya’ya tanıtmak istiyoruz. Dünya’nın haberi olacak” dedi.

ANKETLERDE ÇIKAN SANATÇILARI GETİRDİK

Düzce Kültür Müdürü Burçin Sarıcan ise 1-8 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak Dünya Düzce Günleri ile ilgili bilgilere verdi. Sarıcan, “Biz ismini Dünya Düzce Günleri olarak koyduk. Dünya’daki milletlerin Düzce’nin ismini duymasını istiyoruz. Bu sene Dünya Düzce Günleri’nde farklı bir konsept izleyelim istedik. Ancak hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde. Gündüz faaliyetlerini buna rağmen yapmaya çalıştık. Konserlere 1. Ve 2. Gün gelecek olan Semicenk ve Motive gençlerin en çok istediği sanatçı oldu. Üçüncü sırada Türk müziğine nemli katkısı olan Niran Ünsal var. 4. Günde Karadeniz müziğinin hitleri Bilal Hancı ve Volkan Arslan’ı getirdik. 5. Günde gençler rap sanatçısı istedi. Bizde Burak King ve Tefo-Seko’yu getirdik. 6. Günde Roman arkadaşlarımızla yaptığımız programda söz verdiğimiz klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici’yi getiriyoruz. 7. Günde aynı zamanda Düzce Üniversitesi mezunu olan Bilal Sonses’i getiriyoruz. Son günde ise pop müziğinin önemli ismi Demet Akalın’ı getiriyoruz” dedi.

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.