Zaferin 101. Yılı coşkuyla kutlandı

DüzceSonHaber

Zaferin 101. Yılı coşkuyla kutlandı
30.08.2023 - 12:28
Güncelleme 30.08.2023 - 12:29
Kaynak: Haber Merkezi

 

30 Ağustos Zafer’inin 101’nci yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de coşkuyla kutlandı. Büyük Zafer'in 101’nci yılı kutlamaları kapsamında ilk tören Vali Selçuk Aslan’ın Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başladı.   

Büyük Zafer'in 101’nci yılı kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de coşkuyla kutlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’nci yıl dönümü kutlamalarına Vali Selçuk Aslan’ın yanı sıra Milletvekili Ercan Öztürk, Düzce Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli, Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre,  Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Kamu Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, emniyet mensupları, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Kutlamalar ilk olarak Vali Selçuk Aslan ve Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli’nin Anıt Meydan’da bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinlik sona erdi.

Tebrikleri Kabul Etti

Çelenk sunma töreninin ardından Düzce Valiliği Hükümet Konağına geçen Vali Aslan, bayram tebrikleri kabul etti. Valilik makamında gerçekleştirilen tebrik kabulünün ardından Vali Aslan ve beraberindeki heyet, İstanbul Caddesi’nde düzenlenen resmi geçit törenine katıldı.

İstanbul Caddesi'ndeki Geçit Büyük Beğeni Topladı

Tebrik Kabul Töreni’nin ardından Vali Aslan ve Belediye Başkan vekili Gösterişli vatandaşların ve törene katılanların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Daha sonra geçilen tören alanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu.

Komandoların gösterisi gururlandırdı

Kutlamalar kapsamında Düzce İl Jandarma Komutanlığı Komandı Bölüğü tarafından kısa bir gösteri sunuldu. Silahlı gösteride komandolar tüfek kullanma konusundaki maharetlerini gösterirken, uyumlu ve organize hareketleri büyük beğeni topladı. Komandoların gösterisi vatandaşları gururlandırırken bazı vatandaşlar göz yaşlarına hakim olamadılar.

Yunus polisleri bayrak açtı coşku arttı

Diğer yandan geçiş töreni sırasında motosikletli Yunus polisleri geçiş sırasında Türk Bayrağı açınca coşku ikiye katlandı. Yunus polisleri ve diğer araçların geçişi ile törenler sonra erdi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.