‘İzmirli firma kim?’ sorusuna neden cevap veremediklerini ortaya çıkıyor

DüzceSonHaber

‘İzmirli firma kim?’ sorusuna neden cevap veremediklerini ortaya çıkıyor
9.06.2021 - 08:52

Düzce Belediyesi tarafından elektrikli bisiklet ve scootter ihalesiyle gizli saklı yapılan büfe ihalelerinde Düzce Son Haber Gazetesi olarak “Kim bu İzmirli firma?” diyerek defalarca sorular sorduk. Ancak Düzce Belediyesi bu sorulara bir türlü cevap veremedi. Belediyenin neden cevap veremediği ortaya çıkmaya başladı. 
Düzce Belediyesi’nin ihale verdiği Girdeban Elektronik Turizm Ticaret Anonim şirketi, 1 buçuk yıllık mazisi olan Filiz Hanlıoğlu isimli bir kişiye ait. Ancak iddiaya göre,  Filiz Hanlıoğlu’nun kurduğu bu şirket daha önce birinci derece akrabası olan Mehmet Hanlıoğlu Hires Elektronik Güvenlik Sistemleri şirketinin devamı olan bir şirket. Yine iddiaya göre ihalelere giremeyen ve kara listede olan Mehmet Hanlıoğlu ihale almak için birinci derece akrabası olan Filiz Hanlıoğlu’nun adına şirket kurarak Düzce Belediyesi’nden ihale aldı.
Gelecek Gündem isimli internet sitesinde yer alan haberde  2017 yılında Mehmet Hanlıoğlu’na ait Hires Elektronik Güvenlik Sistemleri isimli şirketin Maltepe Belediyesi’nde bir çok üst düzey yöneticinin de içinde olduğu 1 milyon liralık rüşvet soruşturmasına bulaştıkları ortaya çıktı. 
(Haber linki : https://www.gelecekgundem.com/belediye/belediyede-bir-milyonluk-rusvet-carki/1582/ )
Ayrıca şimdilik Aydınpınar Şelalesi ve elektrikli bisiklet  ihalesi ile gizli kapaklı yapılan büfe ihalesini alan şirket sahibi kişinin Filiz Hanlıoğlu olmasına rağmen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve Milletvekili Ayşe Keşir’in Mehmet Hanlıoğlu ile inceleme yapması da Sakarya’da ki bir internet sitesinin haberlerine yansıdı.
(Haber linki : https://www.sakaryadanhaber.com/haber/7067523/ozlu-ve-kesir-calismalari-yerinde-inceledi )
Şimdi biz yeniden soruyoruz;
Resmi olarak şirketin sahibi Filiz Hanlıoğlu olarak görünürken haberlere şirketin yönetim kurulu başkanı Mehmet Hanlıoğlu olarak neden yansıdı?
Mehmet Hanlıoğlu isimli bu kişinin daha önce rüşvet suçlamasıyla ihalelere giremediği ve karar listeye alındığı doğru mu?
Maltepe Belediyesi’nde belgeleriyle ortaya konan ihale rüşvet iddialarından haberiniz yok muydu?
Bu iddialardan haberiniz varsa Düzce’nin geleceğini bu şirkete nasıl devrettiniz?


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.