Neden Düzcespor değil? Neden İzmirli firma?

DüzceSonHaber

Neden Düzcespor değil? Neden İzmirli firma?
11.06.2021 - 11:42
1

Düzce Belediyesi il merkezinde kullanılacak olan elektrikli bisiklet ve scotter ile gizli büfe ihalelerinin yanı sıra Aydınpınar Şelalesi işletme hakkını İzmirli firmaya verilmesi kamuoyunda sıcaklığını korumaya devam ediyor. Konuyla ilgili Düzce Belediyesi’nden ikna edici hiçbir açıklama gelmezken, Maltepe Belediyesi’nde adı ihaleye fesat karıştırma olaylarına karışan  İzmirli firma ile ilgili kuşkular giderek artıyor.

Düzcespor’un kimsenin yardımına muhtaç olmadan kendi ayakları üzerinde duran bir spor kulübü olması yönünde sürekli açıklamalar yapan  Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzcespor’un gelir elde etmesi için Düzcespor A.Ş’ nin kurulmasına önayak olurken, akıllara “Neden Düzcespor değil? Neden İzmirli firma?” sorusu gelmeye başladı.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzcespor’un gelir elde etmesini sağlamak için Düzcespor A.Ş’yi kurulmasına öncülük ederek, Düzce’de ki STK ve bazı iş insanlarını yönetime dahil etti. Ancak Düzcespor’a geçtiğimiz sezon verilen sözler tutulmadığı gibi kurulan şirketin de sözde olduğu anlaşıldı.

‘İHALELER DÜZCESPOR A.Ş’YE VERİLEBİLİRDİ’

Düzce’ye gelerek Aydınpınar Şelalesi işletme hakkının yanı sıra elektrikli bisiklet ve scotterlarla gizli büfe ihalesini alan İzmirli firmaya verilen ihale Düzcespor A.Ş. yada Düzcespor A.Ş üzerinden yine başka firmalara verilebilirdi. Bu sayede Düzcespor A.Ş büfeleri işleterek yada kiralayarak takıma ayda 150 bin lira gibi bir gelir etme şansına sahip olabilecekti.

‘DÜZCESPOR A.Ş. TERCİH EDİLMEDİ. PEKİ NEDEN?’

Düzcespor A.Ş’ye kolayca gelir getirecek bir ihale neden İzmirli firmaya verildi merak konusu oldu. Düzce Belediyesi’nin de açıkladığı gibi bisikletler Düzce’de üretim yapan Volta motordan temin edilecekken, büfelerin de üretimi söz konusu değilken sadece hazır olan ürünleri işletmek ve kullanılmasını sağlamak Dünya’nın en basit işlerinden biriyken, Düzcespor A.Ş neden bu gelirden mahrum bırakıldı.

KAMUOYU FARUK ÖZLÜ’DEN AÇIKLAMA BEKLİYOR

 Düzce Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda yaptığı akıllı bisiklet ve scooter ihalesi içinde 7 adet büfeyi Düzcelilere duyurmadan İzmirli bir firmaya ihale etmesi konusu gündemden düşmüyor. Düzce’de İhaleyi alan Girdaban Firması’nın sahibi Filiz Hanlıoğlu ile 2 yıl önce adı Maltepe Belediyesi’ndeki büyük yolsuzluğa karışan yine İzmirli HİRes Elektronik Güvenlik Sistemleri şirketinin ortağı Mehmet Hanlıoğlu arasındaki akrabalık ilişkisinin açığa çıkmasının ardında konu yerel basında haber olmasına rağmen,  Konuyla ilgili Düzce Belediyesi’nden ikna edici hiçbir açıklamanın gelmemesi kafalarda ki soru işaretini giderek artırıyor.


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Hiç şaşırmadım
    Hiç şaşırmadım
    12.06.2021 09:17