Düzce’nin kaldırım taşları neden İzmir’den?

DüzceSonHaber

Düzce’nin kaldırım taşları neden İzmir’den?
20.06.2021 - 10:28
2

Düzce Belediyesi tarafından İstanbul Caddesi üzerinde yapılan çalışmalarda kullanılacak kaldırım taşlarının İzmir’den alındığı iddia edildi. Ancak bir dönem Düzce Belediyesi tesislerinde bazalt kaldırım taşı üretimi yapılırken ve Düzce’nin Rusya’ya bazalt ihracatı varken, taşların İzmir’den neden alındığı merak konusu oldu.

Düzce Belediyesi İstanbul Caddesi üzerinde kent estetiği projesi kapsamında çalışmalar başlattı. Cadde asfalttan kazınarak önce betonla döşendi ardından ise üzerine bazalt taşlar konulmaya başlandı.

Ancak döşenen bazalt taşların İzmir’den alındığı iddia edildi. Düzceliler ise bu taşların neden İzmir’den alındığını merak etmeye başladı.

Sebebi ise bir dönem Düzce Belediyesi tesislerinde üretimi yapılabilen, hatta Rusya’ya dahi ihraç edilen bazalt taşlar varken, İzmir’den getirilen bu taşların Düzce’ye döşenmesi kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

 


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Harbi Adam
  Harbi Adam
  20.06.2021 16:10

  Taşları İzmir’den getirdi bu yetmedi büfelerde İzmir’den getirdi bu yetmedi doğal güzellikleri izmirlilere peşkeş çek Eyyyyy değerli bakan sırada ne var şaşırt bizi ,Siz şaşırdınız mı hayır ben şaşırmadım daha durun neler var neler

 • Düzceli
  Düzceli
  20.06.2021 11:23

  Soru işareti çok var kafalarda,yandaş çalışmalar yapıyorlar, ayrımcılık yapıyorlar,yeşil Düzceyi beton Düzce yaptılar.Özlü bşk olduğu gğnden beri ATATÜRK anıtına çelenk koyma törenine saygı duruşuna neden gelmiyor?