Cedidiye meydan projesinde hak sahipleriyle görüşmeler başladı

DüzceSonHaber

Cedidiye meydan projesinde hak sahipleriyle görüşmeler başladı
25.06.2021 - 12:30
Haber Merkezi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Cedidiye Meydan Projesinin başlamasına haftalar kala mülk sahipleri ile buluştu. Projeyi hazırlarken mülk sahiplerinin haklarının titizlikle korunduğunu hatırlatan Başkan Özlü; “Yapılacak olan çalışmalar ile ilgili  kimsenin zerre şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı. 

Millet Bahçesi, Kent Estetiği Projesi ile bütünlük sağlayacak olan Cedidiye Meydan Projesinin uygulanması için son hazırlıklar yapılırken, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bölgedeki mülk sahipleri ile buluştu. Prof.Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi toplantı salonunda proje alanında hissesi bulunan hak sahipleri buluşan Başkan Özlü’ye Proje Müdürü İnşaat Mühendisi Mustafa Erkan da eşlik etti.

“EPEY MESAFE ALDIK”

Toplantıda Cedidiye Meydan Projesinin detaylarını ilk olarak Proje Müdürü Mustafa Erkan’ın katılımcılara anlattı.  Erkan’ın ardından söz alan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü meydana yakışır bir proje hazırlandığını söyleyere;, “Yaklaşık bir yıldır bu konuyu konuşuyoruz. Epey mesafe aldık. Sizlerinde malumudur ki oradaki yapılar derme çatma yapılar. Burada şehir kimliğine uygunluk verelim istedik” dedi.

“ZERRE ENDİŞENİZ OLMASIN”

Meydana yönelik yapılan ilk projeyi beğenmediklerini, mevcut projeyi hazırladıklarını söyleyen Başkan Özlü, “Hazırladığımız proje güzel oldu. Paydaşlar tarafından da kabul gördü. Sizin ve bizim içimize sinen bir iş yapmak istiyoruz. Proje ile alakalı zerre endişeniz olmasın. Kamuoyu ile paylaştığımız projeyi yapacağız. Hak sahiplerinin mülkiyet haklarını korumak bizim görevimiz” şeklinde konuştu.

“CEDİDİYE CAMİİ RESTORE EDİLECEK”

Cedidiye Camisinin restorasyonu için Ankara’da görüşmeler yaptığını da belirten Başkan Özlü, “Bir takım görüşmeler için Ankara’ya gittiğimde Vakıflar Genel Müdürü ile de görüştüm. Kendisine Cedidiye Camisinin durumunu ilettim. Caminin restorasyonu konusunda gereken desteği sağlayacaklar, bunun sözünü aldım. Cedidiye Camii bizim yapacağımız inşaat süreci ile eş zamanlı olarak restore edilecek” dedi. Toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.