Hani bizim Millet Bahçesi’ne oldu? Düzce’nin 3 yazdır parkı yok bahçesi yok

DüzceSonHaber

Hani bizim Millet Bahçesi’ne oldu? Düzce’nin 3 yazdır parkı yok bahçesi yok
30.06.2021 - 12:12
Kaynak: Haber Merkezi
4

Düzce Belediyesi tarafından İnönü ve Avni Akyol parklarında başlattığı millet bahçesi projesinin Mayıs ayı içerisinde bitirilmesi hedefleniyordu. Ancak yapılan açıklamada Mayıs ayında çok yağmur yağdığı için çalışmaların Haziran ayına sarktığı açıklandı. Haziran’da bitti ancak millet bahçesi yine açılamadı.

Düzce Belediyesi tarafından başlatılan millet bahçesi projesi kapsamında İnönü ve Avni Akyol parkları yıkılarak yerlerine yenisinin yapılması için çalışma başlatıldı. Çalışmaların 300 gün iş gününde tamamlanarak Mayıs ayında bitirileceği ve millet bahçesinin hizmete açılacağı duyuruldu.

Ancak çalışmalar Mayıs ayına yetiştirilemedi. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü yaptığı açıklamada Mayıs ayında yağan yağmurlar nedeniyle çalışmaların tamamlanamadığı bu sebeple açılışın Haziran ayına ertelendiğini bildirdi.

Ancak Haziran ayında da çalışmalar bitirilemedi ve açılış yine gerçekleşmedi.

Ancak Düzce şehir merkezinde 3 yaz ayı içerisinde vatandaşların zaman geçireceği bir yeşil alan veya park bulunmuyor. Özellikle 1 Temmuz itibarıyla kısıtlamaların kalkmasıyla vatandaşlar zaman geçirmek için yer arayacak. Millet bahçesinin bir an önce bitirilerek vatandaşların gönüllerince vakit geçireceği bir mekan oluşturulması isteniyor.


Editör: T. Solmaz