Ağaçsız İstanbul Caddesi cehennem gibi sıcak

DüzceSonHaber

Ağaçsız İstanbul Caddesi cehennem gibi sıcak
21.07.2021 - 12:36
Haber Merkezi
1

Düzce Belediyesi tarafından başlatılan kent estetiği projesi kapsamında Düzce’nin en işlek caddesi olan İstanbul Caddesi ağaçsız kaldığı gibi taş ve betonla örtülünce adeta cehennem sıcaklarını yaşamaya başladı.

Düzce Belediyesi kent estetiği projesi adı altında İstanbul Caddesi’nde yaptığı düzenlemede ağaçları keserek caddenin zeminini betonla, betonun üzerini ise İzmir’den getirdiği bazalt mermerle döşemeye başladı.

Son günlerde mevsim normallerinin üzerinde seyir eden hava sıcaklığı ise İstanbul Caddesi’nde adeta iki katına çıkıyor. Beton ve mermerlerden yükselen sıcaklıklar esnaf ve vatandaşları bunaltırken adeta cehennem sıcaklarını yaşıyorlar. İstanbul Caddesi üzerinde sıcak nedeniyle nefes alınamaz hale gelinirken, yine gölgede saklanacak yer kalmadı.

Bölgede çalışmaların bayram öncesi tamamlanacağı söylenmesine ve ağaçlar dikileceği söylenmesine rağmen çalışmaların bitirilmemesi de tepkilere neden olmaya başladı.


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Galvanizli boru
    Galvanizli boru
    21.07.2021 13:00

    Eeee, monşer eski bakan İzmire çok belediye başkanı olmak istemiş, hatta kulis çalışmaları için şehit cenazesine bile gelmemişti. Sanırım, Düzeyi İzmir'e benzetmek istiyor; ama yapı olarak değil sıcaklık olarak. İzmir sıcağını yakalamak için ağaçsız yapmıştır caddeyi.