Ağaçlar boşa kesilmiyormuş

DüzceSonHaber

Ağaçlar boşa kesilmiyormuş
29.07.2021 - 11:13
Güncelleme 29.07.2021 - 11:14
Haber Merkezi
1

Düzce’de son dönemde ağaçların kesilmesi tepkilere neden olurken, dün İstanbul Caddesi’nde yaşanan olay ağaçların kesilmesinin sebebini ortaya çıkarmış oldu.

Düzce Belediyesi tarafından özellikle şehir merkezinde bazı ağaçların budanması, bazılarının ise kesilmesi tepkilere neden olmuştu. Ancak İstanbul Caddesi üzerinde yaşanan olayda ağaçların boşa budanmadığı yada kesilmediği ortaya çıktı.

Ömrünü tamamlayan ve bakım yapılmadığı için içten çürüyen bir ağaç caddenin ortasına düştü. Ağacın altında kalmaktan iki kadın son anda kurtulurken, ağacın devrilmesi sırasında caddeden araç geçmemesi de faciayı önledi.

Ağaçların gençleştirilmesi ve faciaya yol açmaması için gerekirse kesilmesi gerçeği ortaya çıkmış oldu.


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Yandaş Vatandaş
    Yandaş Vatandaş
    2.08.2021 03:24

    Çürüyüp devrilen ağacın her yerde orman işletmesine ait olduğu yazarken belediyenin işletmesi ve sorumlusu olduğu kent parktan çıkması da çok manidar. Demek ki boşuna kesiyormuş ki bu ağacı kesmek yerine sağlam ağaçları kesmişler.