Kuzeybatı çevre yolunun birinci etabı tamam

DüzceSonHaber

Kuzeybatı çevre yolunun birinci etabı tamam
16.08.2021 - 14:21
Haber Merkezi

Düzce şehir merkezinden geçen araç sayısını ve trafik yükünü azaltmak amacıyla başlatılan Kuzeybatı Çevre Yolu’nu Hal Kavşağına bağlayacak çevre yolunun alt yapı çalışmalarında birinci etap tamamlandı. Yol güzergâhında içme suyu, yağmurlama ve kanalizasyon hatları belediye imkânlarıyla yapıldı.

Düzce Belediyesi, kent içindeki trafik ile yaptığı düzenlemelerine devam ediyor. Her geçen gün Düzce’den geçen araç sayısının artması üzere alternatif güzergâhlar oluşturan Düzce Belediyesi, Kuzeybatı Çevre Yolunu Hal Kavşağına bağlama çalışmalarını başlatmıştı. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri de şehrin dört yanında çalışmalarını sürdürürken alternatif yol güzergâhında da alt yapı çalışmalarını sürdürdü. Hal Kavşağı mevkiinden başlayan alt yapı çalışmalarında ekipler, 600’lük büzler ile yağmurlama hattı yaptı. Ayrıca kanalizasyon hattı da kuzey kolektörüne bağlandı.

BİRİNCİ ETAP TAMAMLANDI

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, Bin 750 metre olan çevre yolunun birinci etabında yağmurlama ve kanalizasyon hattını yaparken güzergâhın her iki tarafına da toplamda 7 bin metre içme suyu hattı döşedi. Ekipler, çekilen hatları da imar yollarına olan uç bağlantılarını çekerek birinci etabı tamamladı.

İKİNCİ ETAP BAŞLIYOR

Düzce Fen Lisesi önünden Çamköy Kavşağına kadar yapılacak olan ikinci etap çalışmaları ise kısa sürede başlayacağı belirtilirken birinci etabı biten yolun asfaltlaması yapılacak.

HAVA KİRLİLİĞİ VE TRAFİK YÜKÜ AZALACAK

Düzce Belediyesinin kendi öz imkânlarıyla başlattığı alternatif yol çalışması ile birlikte transit geçen araçlar şehir içine girmeyecek. Böylelikle hem karbon salınımından oluşan hava kirliliği azalacak hem de şehir içi trafik akışı da azalarak rahatlayacak.

 

 

 

 

 

 

 

 


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.