Kağıt toplayıcısı motosikletler artık görünmeyecek

DüzceSonHaber

Kağıt toplayıcısı motosikletler artık görünmeyecek
4.09.2021 - 11:22
Haber Merkezi
4

Düzce Belediyesi, hem çevre kirliliği hem de trafiği olumsuz yönde etkileyen lisanssız atık toplayan kişilere yönelik denetim düzenleyerek lisansı olmayanların malzemelerine el koydu. 

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, geçtiğimiz aylarda atık toplama belgesi bulunmayan şahıslara yönelik bilgilendirmenin ardından denetimlerini sıklaştırdı. Bilgilendirmenin ardından atık toplama lisansı çıkartmaları istenen şahısların belgelerini denetleyen Zabıta ekipleri, lisanssız olanları atık toplayıcılığından men etti. Çalışmalar kapsamında çöpten kağıt, plastik atık toplayıcılarının depo olarak kullandıkları noktalara ve takip altında olanlara yönelik denetim gerçekleştirilerek, eksiği bulunanların araçlarına ve malzemelerine el konuldu.   

TRAFİK GÜVENLİĞİNE TEHDİT

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehrin dört bir yanında katı atık toplayan şahısların hem sürücülere hem de yayaların trafik güvenliğini de tehdit etmesinden dolayı toplayıcılara yönelik takibi bırakmadı.  Ekipler daha önce atık toplama lisansı olanlara tutanak tuttuklarını ancak iki ay içinde lisansını çıkarmayan 9 şahsı toplayıcılıktan men ettiklerini kaydetti. 

VATANDAŞLARDAN ZABITAYA TEŞEKKÜR

Öte yandan kâğıt ve hurda toplayanların kent merkezinde görüntü kirliliğine neden olduğunu belirten vatandaşlar, rahatsızlıklarını dikkate alan belediyeye teşekkür etti.


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • İyi olur bunlar artık memleketlerine yollansın
  İyi olur bunlar artık memleketlerine yollansın
  4.09.2021 22:36

 • Düzceli
  Düzceli
  4.09.2021 21:48

  Kapıda bacada bir şey bırakamaz olmuştuk doğru karar teşekkürler inşallah uygulanır kontrollere devam olması lazım

 • Düzceli
  Düzceli
  4.09.2021 21:48

  Kapıda bacada bir şey bırakamaz olmuştuk doğru karar teşekkürler inşallah uygulanır kontrollere devam olması lazım

 • Merve yeşil
  Merve yeşil
  4.09.2021 17:21

  O zaman belediye kağıt toplayacilarina başka araç alsın . Trafik o zaman tehlikeli olmaz hem de çalışanlar rahat eder