Belediyeden ekmeğe zam yapan fırıncılara muhtıra gibi açıklama

DüzceSonHaber

Belediyeden ekmeğe zam yapan fırıncılara muhtıra gibi açıklama
21.09.2021 - 11:58
Haber Merkezi
4

Düzce’de ekmeğe yapılan kamuoyunda tepkilere neden olurken, Düzce Belediyesi harekete geçerek zammın geri çekilmesi çağrısında aksi halde halk ekmek fabrikası kurularak ekmeğin ucuza satılacağını bildirdi.

 

Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklama şu şekilde ;

 

"DÜZCELİNİN EKMEĞİ İLE OYNATMAYIZ"

Düzce Fırıncılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığınca ekmek fiyatına yüzde 15 oranında zam kararının alınması  yönündeki süreç ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme konusu hasıl olmuştur;

Resmi Gazetede yürürlüğe giren Esnaf ve Sanatkârlarca Üretilen Mal Onay Esasları başlıklı 5/2'nci maddesine göre Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğince bir komisyon oluşturulmuştur. Düzce Belediyesi'nin de aralarında bulunduğu komisyon 27.07.2020 tarih 19 sayılı yazısı ile talep ettiği ekmek fiyat tarifesini görüşmek üzere 02.08.2021 tarihinde saat 15.00’de Kültür Mahallesi Spor Sokak Belediye İş hanındaki Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinde toplanmıştır. 

İsrafın önüne geçmek ve ülke ekonomisine sağlayacağı faydalar öne sürülerek, Düzce Fırıncılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığınca ekmek fiyatına yüzde 15 oranında zam talep edilmiştir. Zam talebine;  Düzce Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odasının temsilcileri red oyu vermiş, sadece Düzce Fırıncılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası talep ettiği zammın kabul görmesi yönünde oy kullanmıştır. Fiyat talebi komisyon tarafından oy çokluğu ile reddedilmesine rağmen Düzce Fırıncılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası zam talebinde ısrarcı olmuştur. 

Her zaman halkın beklentilerini ve refahını ön planda tutan Düzce Belediyesi, çevre illerdeki ekmek fiyatlarını baz alarak zam talebine red oyu vermiştir. Düzce Fırıncılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından ekmeğe yapılan zammı komşu iller Sakarya, Bolu ve Zonguldak ile mütenasip bir seviyeye çekmez ise; Düzce Belediyesinin gerekli adımları atmaktan imtina etmeyeceğinin bilinmesini,  "Düzce Halk Ekmek" adı altında ekmek üretimi yapacağının  ve Düzceli hemşehrilerimize yukarıda isimleri sayılan illerden daha ucuz ekmek satacağının dikkate alınmasını Fırıncılar Odamızdan ve fırıncılarımızdan rica ediyoruz. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur

 


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • Eyy amerika eyy ab
  Eyy amerika eyy ab
  21.09.2021 20:04

  Tayyibin ogrencileri iste! Bunlarin hocalari cahil,sahtekar,yalanci ve hirsiz. Kafalarina gore halkin gazini aliyolar, zannediyolar ki millet yiyo, zavallilar once secimler sonra mahkemeler hep beraber gorucez.

 • Tavsana kaç, taziya tut!
  Tavsana kaç, taziya tut!
  21.09.2021 20:00

  Ne zam geri cekilir ne de halk ekmek acilir. Bunlarin ne filmci oldugunu simdiye kadar ogrenemeyen bunda ogrenir.! Mi?

 • Galvanizli boru
  Galvanizli boru
  21.09.2021 13:38

  Aksi halde halk ekmek kurulacakmış. Yine kurulsun, halk yine ucuz ekmek alsın. Eski bakanın faaliyetlerini, açıklamalarını ve çevresini gördükçe bu nasıl bakanlık yapmış diyorum. Ve neden tekrar bakan olmadığını anlıyorum.

 • Galvanizli boru
  Galvanizli boru
  21.09.2021 13:36

  Aksi halde halk ekmek kurulacakmış. Yine kurulsun, halk yine ucuz ekmek alsın. Eski bakanın faaliyetlerini, açıklamalarını ve çevresini gördükçe bu nasıl bakanlık yapmış diyorum. Ve neden tekrar bakan olmadığını anlıyorum.