Zabıtadan kasaplara denetim

DüzceSonHaber

Zabıtadan kasaplara denetim
2.10.2021 - 21:43
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile birlikte kentte bulunan kasaplarda et, sakatat ve hijyen denetimi gerçekleştirdi.

Sağlık ve hijyen açısından steril olması gereken yerlerin başında gelen et mamulleri satış alanlarında Zabıta Müdürlüğü ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler kapsamında, ruhsat ve evrak kontrolünün yanı sıra, satışa sunulan et ve et ürünlerinin uygunluğu kontrol edildi.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, kentte faaliyet gösteren kasap marketlerde denetim gerçekleştirdi.

Ekipler denetimler kapsamında ruhsat ve evrak kontrolünün yanı sıra, satışa sunulan et ve et ürünlerinin uygunluğu ile hijyen noktasında inceleyerek, eksiği bulunan işletmelere uyarılarda bulundu.

Vatandaşların sağlıklı koşullarda gıda tüketmelerini sağlamak ve gıda güvenliğini arttırmak adına düzenli denetimlerin sürdürüldüğünü ifade eden Zabıta Müdürü Sezgin Diner, “İl genelinde yaptığımız gıda denetimlerimizi sürdürüyoruz. Sağlık koşullarına uygun olmayan işletmelere gerekli işlemleri uyguluyoruz. Hijyen denetimlerimizin yanı sıra işyerlerinin ruhsatlarını da inceliyoruz. Denetimlerimiz vatandaşlarımızın sağlıklı gıda tüketmesi için sık sık devam edecek” dedi.


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.