Kuzeybatı çevre yolu bitti

DüzceSonHaber

Kuzeybatı çevre yolu bitti
19.11.2021 - 11:56
Haber Merkezi
2


Düzce Belediyesi Kuzeybatı Çevre Yolu’nu Hal Kavşağına bağlayacak olan 5 kilometrelik yolda çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, Fen Lisesi ile Hal Kavşağı arasında bulunan Bin 560 Metrelik kısmındaki asfaltlama çalışmalarını tamamladı. Bölgede inceleme de bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, hizmete açılan yeni yolun şehrin trafik yükünü hafifleteceğini söyledi.

Düzce Belediyesi, şehrin trafik yükünün hafifletilmesi adına alternatif güzergahların hayata geçirilmesine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kuzeybatı Çevre Yolunu Hal Kavşağına bağlama çalışmalarının devam ettiği Fen Lisesi ile Hal Kavşağı arasındaki  Bin 560 metrelik yolun asfaltlama işlemi tamamlandı.

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri tarafından alt yapıya yönelik, su, yağmurlama ve kanalizasyon hatlarını tamamlamasının ardından kısa süre önce Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol düzeltme ve asfaltma çalışmalarına geçilmişti. 

ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
Bin 560 metrelik kısımda bitirilen çalışmaları Fen İşleri Müdürü Okan Kaltuğ ile birlikte inceleyen Başkan Özlü, “Kuzeybatı Çevre Yolunu Hal Kavşağına bağlayacak olan ikinci etapta çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor.  Yolun tamemen bitirlimesi ile birlikte çok büyük bir açığı daha kapatarak trafik sirkülasyonunu şehir merkezinde bir nebze olsun hafifletmiş olacağız.  Aynı zamanda hava kirliliği ile mücadelemize de büyük katkı sağlayacak” dedi.

HİZMETE GİRDİ
Fen Lisesi ile Hal Kavşağı arasında kalan Bin 560 metrelik bölümde çalışmaların tamamlandığını söyleyen Başkan Özlü, “Ekiplerimiz tarafından yapılan öz verili çalışmalarla asfaltlama işlemi kısa sürede tamamlanan yol, gece saatlerinden itibaren halkımızın hizmetine sunuldu. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Duam 53
  Duam 53
  10.09.2022 01:09

  Devamı camkoyden başlayıp hilâl şeklinde cilimliden gümüşova ya bağlanan yol kuzey bati cevre yoludur bunu bekliyoruz bu yolun ödeneği özel idareye ödendi diye biliyoruz 2016 yada 18 hala daha hiç birşey yok inşallah başkan bey bitirir güzergahı değiştirmeden çünkü bakanlık doneminde yolu aynali koy yeni vakıftan istemişti çok uzun olduğu icin kabul bulmamıştı biran önce kısa olan ve çok iş görecek yolumuza düzmemiz kavuşur

 • Arda
  Arda
  20.11.2021 10:39

  Adama oha derler, Kuzey Batı çevre yolu kasabadan Çilimli ilçesi ve devamında Gümüşova ilçesine kadar gitmesi gereken yoldur siz memursen yolunu millete çevre yolu bitti diye kakalıyorsunuz böyle yalan mı olur yuh be