Belediye çalışanlarından Tanju Özcan'a cevap

DüzceSonHaber

Belediye çalışanlarından Tanju Özcan'a cevap
25.11.2021 - 14:09
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi çalışanlarının üye olduğu sendikanın Düzce Şube Başkanı Ali Kemal Esen, geçtiğimiz günlerde Düzce Belediyesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a cevap verdi. Esen, "Sayın Özcan; bu tip söylemler ile amacınızı aştığınızın farkına varmanızı diliyoruz. Kirli siyasetinize emek camiasını karıştırmadan bizi takip etmeye devam edin.  Güç yürekten gelir" dedi. 

Düzce Belediyesi çalışanlarının bağlı olduğu sendikanın Düzce Şubesi Başkanı Ali Kemal Esen, Düzce Belediyesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a cevap verdi. Esen  açıklamasında "Bolu Belediyesi Başkanı Tanju Özcan'ın Düzce Belediyesi, sendikamız ve başkanımız Faruk Özlü hakkında yaptığı her türlü gerçeklikten uzak, mesnetsiz açıklamaları çalışma arkadaşlarımızı ve tüm hemşerilerimizi ziyadesi ile üzmüştür. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bizim kardeşliğimizi, birliğimizi, gönül belediyeciliğimizi anlayabilmeniz, idrak edebilmeniz mümkün değildir. Belediyemiz ve sendikamiz arasinda yapilan sözleşme için sıfır zam demişsiniz. İmzaladiğimiz toplu iş sözleşmesi %38 zam ile bölgemizin en iyi, ülkemizde ise kazanılan haklar noktasında ilk üç sözleşme arasındadir. Toplu iş sözleşmemizin örneğini dahi görmek istemeyeceğinizden eminiz. Açıklamalarınızda yandaş demişsiniz. Toplu iş sözleşmlerinin önünü tıkayan emekçileri dört buçuk yıl zam almasını engelleyen sizin tarafınızdır. Açıklamalarınızda alın teri demişsiniz. Sayın başkanımız Faruk Özlü liderliğinde,  emekçinin teri kurumadan hakkını ve maaşını gününde, saatinde aldığını bilmenizi isteriz. Sayın Özcan; bu tip söylemler ile amacınızı aştığınızın farkına varmanızı diliyoruz. Kirli siyasetinize emek camiasını karıştırmadan bizi takip etmeye devam edin.  Güç yürekten gelir" dedi. 


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.