Belediyem meclisinde Olimpiyat Kavşağı gerginliği

DüzceSonHaber

6.12.2021 - 22:56
Haber Merkezi
5

Düzce Belediyesi tarafından Olimpiyat Kavşağı mevkiine meclis kararı olmaksızın Sancaklı Kavşağı tabelası konulmasına karşı bölge esnafı kavşağın isminin değişmemesi ve tescillenmesi için AK Parti, İYİ Parti ve CHP'li meclis üyeleri aracılığı ile önerge verdiler. Ancak önergenin gündeme alınmaması sonucunda meclisi izlemeye katılan bölge esnafı pankart çıkararak protestoda bulundu ve mecliste gergin anlar yaşandı. Meclis üyeleri ile vatandaşların kavgasına İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Kadir Erdoğan da dahil olunca tartışma büyüyünce zabıta ve güvenlik vatandaşları dışarı çıkardı. 

Düzce Belediye Meclisi'ne gelen ve kendilerine Düzce Hareketi ismini veren grup CHP Meclis Üyesi Kudret Taş, İYİ Parti Mecis Üyesi Ender Çakar ve AK Parti Meclis Üyesi Ergin Çelikağ aracılığı ile Olimpiyat Kavşağı isminin tescillenmesi ve olimpiayt şampiyonu olan Hamit Kaplan'ın isminin yaşatılması için önerge verdiler. 

Önerge AK Partili meclis üyelerinin oyları ile gündeme alınmazken, AK Parti adına meclis üyesi Hasan Günden söz alarak önergenin ret edilme sebeplerini anlattı. Bu sırada İYİ Parti ve CHP grupları da söz istedi. Ancak meclis başkan vekili Mesut Sancaklı muhalefet partilerinin grup başkanlarına söz vermedi. Söz verilmemesi üzerine toplantıya katılan grup Meclis Başkan Vekili Mesut Sancaklı'ya karşı pankartlar çıkararak protestoda bulundular. 

Meclis Başkan Vekili Mesut Sancaklı konunun meclis toplantısı sonunda tartışılacağını söyleyerek gündem maddelerinin görüşmesine geçti. Ancak grup konunun tartışılması konusunda ısrar edince ortam gerildi. 

İddiaya göre seslerin yükseldiği sırada İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Kadir Erdoğan toplantıya katılan AK Parti Merkez İlçe yönetim kurulu üyesi bir kadına hakarette bulundu. AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nurullah Yıldız ise bir kadına hakaret edilemeyeceğini söyleyerek Erdoğan'a tepki gösterdi. Erdoğan bu kez "Siz kimsiniz lan" diyerek tepkisini ve sesini yükseltti. 

Erdoğan'ın bu hareketi üzerine İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve İYİ Partili üyeler Kadir Erdoğan'ı salon dışına çıkardılar. Diğer konuklarda tepkisini göstererek salonu terk ettiler. 


 


Editör: A. Gölge
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • Gülümse
  Gülümse
  7.12.2021 19:16

  Belediye baskani duzceye be kadar deger veriyor meclis toplantisina bile katilmiyor kendini bakan saniyor ya galiba baska meclislere katiliyor kendisi düzce için büyük bi yanlis yaptiginin farkina vardiginda mahalle muhtari olur ben bakanim diye gezer ortada mileetin akli ile bu kadar dalga gecmeye cesaret bravo kendisine

 • Ak Düzceli
  Ak Düzceli
  7.12.2021 14:58

  Faruk özlü varken Düzce'de sıkıntılar bitmeeez,Bolu belediye başkanı meclis toplantısına bizzat kendisi başkanlık yapıyor, Faruk özlü de şiir çekimi için MSM den çıkmıyor

 • ackun
  ackun
  7.12.2021 11:09

  Düzce nin geçmişiyle geleceğine ışık tutacakken geçmişini silmeye çalışan sizler , çok ağır şekilde cezalandırılırsınız., "Olimpiyat" Olimpiyat olarak kalmalı...

 • Adige
  Adige
  7.12.2021 01:07

  Düzce yi kaç liraya satın aldılarsa, aramızda para toplayıp 1 lira fazlasını verelim şahsiyeti ve onurunu geri alalım.

 • Tuğuj Abdullah
  Tuğuj Abdullah
  7.12.2021 00:14

  Bu kavşak Özlü'nün ve AK Partinin Düzce'deki potansyeline zarar verecek, hani tabiri ile "başını yiyecek!" Çünkü Sayın Cumhurbaşkanı'mızın her zaman atıfta bulunduğu değerlere kendileri sahip çıkmaları gerekirken bunu yapan halka cephe alıyorlar. Halka rağmen siyaset. Bence Sayın Cumhurbaşkanımız duymasın derim.