Özlü proje kitabında söz vermişti Fisko kavşağı viyadük bekliyor

DüzceSonHaber

Özlü proje kitabında söz vermişti Fisko kavşağı viyadük bekliyor
11.01.2022 - 13:30
Kaynak: Haber Merkezi
1

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce Belediye Başkanı seçilmeden önce bastırdığı ve muhteşem törenle tanıtımını yaptığı proje kitabında bir çok söz vermişti. En önemlilerinden birisi ise yıllardır sorun haline gelen Fisko Kavşağı ile ilgili olan viyadük çalışmasıydı. Ancak henüz bölgede bir çalışma başlamadığı gibi kalan 2 yılda da bu viyadük çalışmasının bitirilmesi hayal gibi görünmeye başladı.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü vaatlerini sıraladığı proje kitabında trafik sorununun hat safhaya ulaştığı Fisko kavşağına viyadük sözü verdi. Ancak aradan geçen zaman içerisinde Fisko kavşağına sadece geçici çözümler bulunabildi.

Oysa ki Özlü proje kitabında Fisko kavşağı ile ilgili “Fiskobirlik kavşağından otogara kadar yaşanan trafik sorunu yeni yapılacak viyadük ile çözülecek” dedi.

Ancak geriye kalan iki yıllık görev süresinde viyadük çalışmasının yapılması ise hayal gibi görünüyor.

Ayrıca Özlü yine aynı proje kitabında Sancaklı kavşağı yapmaya çalıştığı Olimpiyat Kavşağı’nda trafik sorunun çözüleceği, şehrin yaya trafiğinin olduğu yerlere modern yaya geçitleri inşa edileceği, üst geçitlerde yürüyen merdiven sistemi ile akıllı sinyalizasyonlu kavşaklar yapılacağı sözlerini de vermişti.


Editör: A. Gölge