Belediyeye ilk kez milli araç alındı

DüzceSonHaber

Belediyeye ilk kez milli araç alındı
20.01.2022 - 12:43
Haber Merkezi
1


Düzce Belediyesi, şehrin temizliğinin daha hızlı ve daha sağlıklı şekilde yapılabilmesi için araç filosunu genişletiyor. Bu kapsamda, envantere katılacak olan milli ve yerli üretim AGA 2100 kompakt yol süpürme ve FTH 240 elektrikli süpürücü araçları düzenlenen törenle teslim alındı.

Düzce sokakları artık yerli ve milli araçlar ile temizlenecek. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ‘Temiz Şehir Düzce’ hareketi çatısı altında başlattığı seferberlik kapsamında belediyenin temizlik filosuna  Kademe A.Ş. tarafından üretilen 3’ü kompakt yol süpürme 5’i ise elektrikli süpürücü olmak üzere 8 yeni araç katıldı.

Araçların teslimi için Film Platosunda düzenlenen törene Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Fatih Albayrak’ın yanı sıra belediye personeli ve basın mensupları katıldı.

YERLİ VE MİLLİ ARAÇLARI TERCİH ETTİK
Törende konuşma yapan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Temiz Şehir Düzce olmasını çok arzu ediyoruz. Bu araçlarla şehrimizin belirli bölgelerinde dar mekanlarda temizlik yapılırken bazen sorun yaşayabiliyorduk. Burada insiyatif sahadaki arkadaşlarımıza kalıyordu. Envanterimize kattığımız araçlarımız bize ciddi kolaylık sağladı. Bu araçlar evimizdeki elektrik süpürgesi gibi. Bu araçlar aynı zamanda yerli ve milli. Ben de uzun yıllar Savunma Sanayiinde çalıştım. Orası da yerli ve milli üretimin yapıldığı bir devlet kuruluşuydu. O bakımdan bu araçları istedik. Envanterimize kattık. Hayırlı olsun” dedi.


 


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ne anlatiyo bu ya
    Ne anlatiyo bu ya
    20.01.2022 15:01

    Sokak köpekleri koloni halinde geziyor, karla mücadele karasaban, düzceli yerine senle baglantisi ortada olan degisik kisilere ticari alanlari teslim etmissin verdigin sözler, verdigin seyden! daha fazla boyuna masal anlatip hayal satiyosun ne kimden ne! aldigin ne de ne verdigin! bilinmiyo (biliniyo da sonradan çikacak) çikmis bi seyler soyledigini zannedip saçmaliyo her sey onda, kimin neyin nereye gittigi belli degil ama utanma sifir. Bi gidin artik be, yeter.