Ağa mahallesine mahalle konağı yapılacak

DüzceSonHaber

Ağa mahallesine mahalle konağı yapılacak
26.01.2022 - 12:52
Kaynak: Haber Merkezi
1

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, belediye hizmetlerinin vatandaşa daha hızlı ve sağlıklı şekilde aktarılması aynı zamanda kültürel faaliyetlerin geniş alanlara yayılarak ulaşılabilir hale getirilmesini sağlayacak mahalle konaklarına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Özlü, bu kapsamda Ağa Mahallesinde yapılacak olan ‘Roman Konağı’na yönelik değerlendirme için Düzce Roman Kültür Derneği yöneticileri ile bir araya geldi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ihtiyaç duyulan mahallelerde hayata geçirilmeye başlanan mahalle konaklarıyla, başta kadınlar ve gençler olmak üzere tüm mahalle sakinlerinin sosyalleşebileceği ve kültürel faaliyetler gerçekleştirebileceği alanlar oluşturma çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda, Ağa Mahallesine yapılacak olan Roman Konağı ile ilgili Düzce Roman Kültür Derneği Başkanı Sibel Gün Çabuk ve İhsan Gün ile bir araya gelen Başkan Özlü, çalışmalara yönelik görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Özlü, devam eden mahalle konakları çalışmaları ve Ağa Mahallesine yapılacak Roman Konağının son durumu değerlendirerek, “Beyciler Mahallesindeki konak yapımı çalışmaları devam ediyor. Çamköy ve Çavuşlar Mahallelerine yönelikte proje ve detaylara dair çalışmalar sürdürülüyor. Ağa Mahallesine yapacağımız  Roman Konağı ise 360 metrekare kapalı alana sahip olacak. Hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. İçerisinde düğün ve taziyelerde kullanılabilecek çok amaçlı salon, mutfak alanı, meslek edindirme kursları ve bebek bakım odası yer alacak olan Roman Konağının bahçesinde ise çocuk oyun alanı, spor aletleri ve açık hava organizasyonları yapılabilecek bir rekreasyon alanı da yer alacak. Roman Konağı, Ağa Mahallesine çok yakışacak” dedi.


Editör: A. Gölge