Düzce'nin ulaşım modelinin ünü sınırları aşmış

DüzceSonHaber

Düzce'nin ulaşım modelinin ünü sınırları aşmış
10.02.2022 - 10:51
Haber Merkezi
2

Düzce Belediyesi'nden servis edilen habere göre;

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehrin gelecek 50 yılını planlamaları çerçevesinde hayata geçirdiği toplu taşıma sisteminin ünü çevre illere yayılıyor. Son olarak Çorum ve Kırklareli Belediyeleri Düzce’nin ulaşım sistemi hakkında bilgi almak için Düzce’ye geldi.

Düzce Ulaşım A.Ş.’nin kurulmasıyla birlikte kentin ulaşım sistemini baştan aşağıya değiştiren ve sefer sayılarının artmasını sağlayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ulaşım sistemini çevre illerin belediyelerine anlatmaya devam ediyor. Türkiye ve KKTC’ye örnek model olarak görülen Düzce’nin toplu taşıma sistemi için son bir haftada Çorum ve Kırklareli Belediyesi bilgi almak için Düzce’ye geldi.

ULAŞIMDA ÖRNEK İŞ MODELİ KURDUK

Düzce’de toplu taşıma sistemini yeniden yapılandırarak vatandaşların memnuniyetini artırdıklarını kaydeden Başkan Özlü, “ Bütün hatlarımızı ve araçlarımızı yeniledik. Bütün şoförlerimizi yeniden istihdama kattık. Büyük bir dönüşüm yaptık. Geçtiğimiz günlerde de Çorum Belediye Başkanımız bizim ulaşım sistemimiz ile ilgili bilgi almak için buradaydı. Başka illerden de gelen belediyelerimiz var. Gerçekten örnek bir iş modeliyle toplu taşıma sistemini yeniledik. Çorum Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcıları Lemzi Çöplü ve Turhan Candan’a ziyaretleri için teşekkürlerimi sunuyorum. Vatandaşlarımız için el ele verecek, yeni fikir ve çalışmalar ile projelerimizi sürdüreceğiz” ifadelerinde bulundu.

KIRKLARELİ BELEDİYESİ ULAŞIM SİSTEMİ HAKKINDA BİLGİ ALDI

Düzce’nin uğur böcekleri olarak halk arasında adlandırılan toplu taşıma araçlarının çalışma prensibi hakkında bilgi almak isteyen son il belediyesi de Kırklareli oldu. Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer, Ulaşım Master Planı Danışmanı Bekir Ilıcalı ve Ulaşım A.Ş. yöneticileri ile bir araya gelen Kırklareli Belediyesi yetkilileri, ulaşım sistemi ile ilgili tüm bilgileri alarak istişarelerde bulundu. Toplu taşıma sisteminin bütün inceliklerini öğrenmek isteyen belediye yetkilileri merak ettikleri soruları Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer’e sorarak aydınlandı.

Kırklareli’nden meclis üyeleri, ulaşım müdürleri ve kooperatif başkanlarından oluşan heyet daha sonra sistemin çalışması ile ilgili olarak sahada incelemelerde bulundu.


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Dobracı
  Dobracı
  10.02.2022 12:04

  Belediye ulaşım işini hizmet değil Ticaret olarak yapıyor.ulaşim a.ş yöneticileri kendi çıkarları doğrultusunda ticaret yapıyorlar.ulaşım bitik

 • Galvanizli boru
  Galvanizli boru
  10.02.2022 11:14

  Sistemin iyi olup olmadığını anlaması için. Akşam 17.30 da şağuş köprüsünden Kalıcı konutlara, sabah da saat:08.00-08.30 saatleri arasında da kalıcı konutlardan Düzce'ye yolculuk etmesi yeterliydi. İnsanların nasıl zirai mücadele verdiğini anlardı. Kağıt üzerinde her şeyi anlatmak, aldatmak çok kolay, önemli olan uygulama.mesala 1.95 boyunda 120 kilo ağırlığında birisi bu otobüslerin koltuklarından istifade edemez. İki engelli aynı anda otobüslerden istifade edemez