Düzce Belediyesi su faturalarında KDV indirimine gitti

DüzceSonHaber

Düzce Belediyesi su faturalarında KDV indirimine gitti
16.02.2022 - 16:24
Haber Merkezi
3

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, temel gıda ürünlerinde KDV'nin yüzde 8'den yüzde 1'e düşürüldüğünü açıklamasının ardından Düzce Belediyesi de harekete geçerek su abonelerinden alınan KDV oranını yüzde 1’e indirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temel gıda ürünlerindeki fiyat artışının önüne geçmek adına açıklanan KDV düzenlemesiyle KDV indiriminin uygulanmaya başlamasının ardındın Düzce Belediyesi de harekete geçti.

Düzce Belediyesi de su abonelerinden alınan KDV oranını yüzde 8’den yüzde 1’e düşürdü. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatlarıyla su fiyatlarında KDV oranının yüzde 1 olarak düzenlenmesi için çalışmalar başlatıldı.

“VATANDAŞLARIMIZI HER ALANDA DÜŞÜNÜYORUZ”

Düzcelilerin her zaman yanında olduklarını ve gereken adımların da vatandaşların menfaati üzerine atıldığını kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gıda fiyatlarında KDV indirimi kararının ardından biz de su abonelerinden alınan KDV oranında yüzde 7 indirim yaptık. Mesken, iş yeri, sanayi, inşaat başta olmak üzere bütün abone türlerine, 14 Şubat'tan geçerli olmak üzere yeni fiyat uygulanmaya başladı. Düzce’mize hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Düzceli
  Düzceli
  17.02.2022 18:15

  Beyler şirinleri oynamayı bırakın,sandıkta hepiniz bir olup halay çekeceksiniz giderken.Elektrik,doğalgaz da beceripte indirim yapamadınız.Fiat aynı günlüm yedi kilovat olmuş dalga geçmeyi sandıkta göreceksiniz.

 • Kimsin sen ya?
  Kimsin sen ya?
  16.02.2022 17:38

  Devlete gidecek paraya belediyede el koyuyosun vergi kanunu var ama senin haberin bile yok! Sattigin suyun fiyatini istersen sifirla (agababanin meshur sözü!) sana ait ama vergiye müdahalenin cezai müeyyideleri var, ben okumadim kafam basmaz gibi bahane ve gercekler seni sorumluluktan kurtarmaz, baarma sonra!

 • Düzceli
  Düzceli
  16.02.2022 16:43

  Vatandaşı her alanda yokluğa,açlığa madur bıraktınız neyi düşüküyorsunuz?Ulaşıma neden zam yaptın?Boş gezen arabalarını topla garaja cirit atıyorlar sokakta.Belediye hizmet için vardır Özlü efendi,lüks yaşantıyı bırakın dışarıdan bakınca net olarak görünüyor ekibin ve yandaşlarınla nasıl çalıştığınız.Zavallı Belediye kimlere kaldın.