Belediyeden Efor Büfe açıklamadı

DüzceSonHaber

Belediyeden Efor Büfe açıklamadı
18.02.2022 - 10:55
Haber Merkezi
2

Düzce Belediyesi son dönemde kamuoyunun tepkisini çeken Efor Büfelerle ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada büfelerin yerleri ile şartları hakkında bilgiler verildi.

Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklama şu şekilde;

“Projemizin adı “Düzce Bisiklet Sistemi” projesidir.  Kısa adı ile DÜBİS. Bu projenin amacı büyükşehirlerdeki gibi Düzce’de bir bisiklet sistemi kurmak ve hemşehrilerimizin kullanımına sunmak. 

Bu sistemle gelişmiş ülkelerde olduğu gibi, Düzce’de bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması, şehir içi ulaşımın kolaylaştırılması, hareketliliğin teşvik edilmesi hedeflenmiştir.

Proje, 300 adet bisiklet ve 200 adet scooter yatırımının yapılmasını ve 10 yıl süre ile işletilmesini kapsamaktadır.

Bisiklet Sistemi Projesinde sistemden elde edilecek gelirler, sistemin yatırım ve işletme masraflarını karşılamaya yetmediğinden, ya hemşehrilerimize çok yüksek kullanım bedelleri ödetecek, yada sistemi belediye bütçesinden finanse edecektik.

Bunu yapmamak için, 7 adet toplanma ve şarj noktasına 7 adet vitamin büfe konulması ve bu büfelerin geliri ile sistemin finanse edilmesi öngörülmüştür.

Bu şekilde, “300 adet bisiklet, 200 adet scooter ve yerleri Düzce Belediyesi tarafından belirlenmek üzere 7 adet vitamin büfe yatırımının yapılması ve 10 yıl süre ile işletilmesini, bu süre içinde büfe gelirlerinin cirosu üzerinden en az yüzde 5’inin Düzce Belediyesine verilmesini” öngören “Düzce Bisiklet Sistemi İhalesi Şartnamesi” hazırlanmıştır.

İhale modeli, “HERKESE AÇIK” olarak belirlenmiştir. Bu şekilde isteyen herkesin ihaleye girebilmesine imkan tanınmıştır.

Herkese açık ihalede iki firma şartname almıştır.

Bisiklet Toplanma Noktaları ve Şarj İstasyonları Ulaşım Master Planına göre, trafik akışının ve insan sirkülasyonun çok yoğun olduğu

1- Devlet Hastanesi,

2- Üniversite,

3- Aydınpınar Köprüsü,

4- Nikah Salonu,

5- Hastane Yolu Kentpark,

6- Krempark,

7- İstanbul Caddesi (Millet Bahçesi yani) Bölgesi olarak belirlenmiştir.

Bu şartlarla çıkılan açık ihaleye usulüne uygun olarak teklif veren firma ile “300 adet bisiklet, 200 adet Scooter yatırımının yapılması ve 10 yıl süre ile işletilmesi, bu sistemi finanse etmek için 7 adet bisiklet toplanma ve scooter şarj etme noktasına vitamin büfe konulması ve bu büfelerin cirosunun % 5.5'inin Düzce Belediyesi’ne ödenmesini öngören bir sözleşme” imzalanmıştır.

Kısaca özetlemeye çalıştığımız “Düzce Bisiklet Sistemi Projesi” süreci çok açık ve şeffaf bir şekilde yürütülmüştür.”

Düzceli hemşerilerimizin; gerçeğin bütününü perdeleyip sadece büfe kısmı öne çıkarılarak bu örnek projemizi gerçekle ilgisi olmayan bir algıya hapsetme gayretine prim vermeyeceğine inancımız tamdır.

Her iş, işlem ve projemizde olduğu gibi bu projemizde de önceliğimiz birilerinin çıkarları değil, Düzce’mizin çıkarlarıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Şaka
  Şaka
  21.02.2022 09:22

  Dediğinizle çelişmiyor mu? Bisiklet ve soocutor ihalesi kar eder etmez. Büfe de kar etmezse market yada kasap veya manav yerleri de hazır mı?

 • Galvanizli boru
  Galvanizli boru
  18.02.2022 11:40

  Ne demek yani? Millet bahçesini efor büfe için mi yaptık diyorsunuz. Ne güzel iş valla.