Yeşiltepe Mahallesi sakinleri otobüslerde eziyeti yaşıyor

DüzceSonHaber

18.02.2022 - 16:52
Haber Merkezi
8

Whatsapp hattımıza gelen ihbarda fotoğraf ve görüntü paylaşan vatandaşlar otobüslerde eziyet çektiklerini, balık istifi gibi yolculuk ettiklerini söylediler.

Düzce Ulaşım Sistemi diğer şehirlere örnek gösterilirken, Yeşiltepe Mahallesi sakinleri otobüslerden şikayetçi. Balık istifi gibi yolculuk eden mahalle halkı duruma isyan ederken, çektikleri eziyetin görüntü ve fotoğraflarını whatsapp ihbar hattımıza gönderdiler.

Vatandaşlar yaptıkları açıklamada “Düzce Ulaşım A.Ş. 'ye ait 40 nolu Yeşiltepe Hattı  14.30 saatlerinde merkezden Yeşiltepe'ye gitmekte olan bu araçta birçok yolcu binen yaşlılara yer verirken ayakta kadınlı erkekli birbirleriyle dip dibe yolculuk yaptık. Ben kronik diyabet(şeker) hastasıyım ve oturan yolcular haricinde 11 kişi ayaktaydı. Merdivende oturan dahi vardı. Şoför  yer olmadığını gördüğü halde yolcu almaya devam etti. Hamile olan bir kadın ise yolculuk boyunca ayakta bir oraya bir buraya sallanarak gitti. Ben ise araç ani fren yapınca düştüm. Yolcular tuttu. Bir yolcu inecekken 5 -6 yolcu bu sağanak yağmurun altında yolcu inene kadar otobüsten inmek zorunda kalıyor. Maske zorunluluğu olduğundan bu kalabalıkta zaten kimse maskesini açamıyor korkudan. Fakat  nefesi zor alıyorken üstüne içerisi havasız olup hava çok soğuk olduğundan cam bile açamadı yolcular. Ben ve diğer yolcular zorunda kalmasak zaten binmeyiz. Ben bu kadar kalabalığın arasında covid-19 'a  veya başka bir bulaşıcı hastalığa / enfeksiyona yakalansam bundan kim sorumlu olacak ? Ulaşım A.Ş. mi ?Kim bu sorumluluğu kabul edebilecek?  Her seferinde şikayet etmekten biz halk olarak yorulduk ve bıktık. Onlar bıkmadı. Gerekli cezai işlem uygulaması yapıldığını söylüyorlarken başka bir yerden kulağımıza gelen duyumlara göre sadece sözlü uyarı yapılıyormuş. Nerede Covid-19 tedbir kapsamları ? Nerede bu Düzce'nin Ulaşım Denetimleri? Sadece ben değil hiçbir insan buna mecbur değil. Benim ve başka insanların hayatları tehlike konusu bu. Her defasında kulak ardı ediliyoruz” dediler.


Editör: A. Gölge
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (8)

 • Dobracı
  Dobracı
  19.02.2022 12:35

  Başkan-başkan yardımcısı-ulaştırma müdürü , çarkı kurmuşlar kendi dolmuşlarının yaktığı 3 kuruş mazotun hesabını yapıyorlar, özlü hizmetten tasarruf olmaz diyordu, seçilir seçilmez ilk iş ücretsiz ringi kaldırdı.Hiç de samimi değil bu yalancı başkan

 • Düzceli
  Düzceli
  19.02.2022 11:17

  Özlüye başkanlık büyük geldi beceriksizlik ekibiyle beraber.Gösterişli formül bul der çalışana gönderir vatandaşı,doktor işini yapsın yeminini yedi yuttu daha ne beklersin.Kısaca Özlü ve ekibi fiyasko.

 • Opel 81
  Opel 81
  19.02.2022 01:57

  Yesiltepe hizmet veren 40 no minibüsler sağlık ocağından geçmiyor,yaşlılar 500 metre aşağıda inip yuruyebilen yürüyecek yürüyemeyen sürünerek bayırı çıkacak çikabilirse.Bu durumda ne yapmak lazım sorun büyük.

 • Düzceli
  Düzceli
  18.02.2022 19:07

  Önceki BMC ler daha iyiydi. Tekrar geri gelmesini istiyoruz. Yeşiltepe özellikle mağdur durumda.

 • Rıfat işçi
  Rıfat işçi
  18.02.2022 17:28

  Sabah 7 40 otobüsleri daha kötü her sabah bagrisma var

 • Düzceli
  Düzceli
  18.02.2022 17:20

  Yazıklar olsun. İki senedir kafalarına göre kendilerini düşünerek farklı farklı güzergahlar belirliyorlar. Eski BMC otobüslerin de ki sistem şimdikinden daha iyiydi. Bir belediye halkın sikayetlerine kulak asmıyor taleplerini yerine getirmiyorsa yazıklar olsun onlara

 • Düzceli
  Düzceli
  18.02.2022 17:07

  Mercedes otobüsleri dürün bükün…….Halka eziyet etmeyemi geldiniz işi bilmez yönetim ve yandaşları yazıklar olsun verdiğimiz oylara.Baknlık yapmış bir buçuk yıl boş biri değildir diye düşündüm yanılmışız.Kazı işine verdiğin özeni mahallelere vermedin.

 • Galvanizli boru
  Galvanizli boru
  18.02.2022 17:06

  Ulaşım sistemi bir dert, şoförler ayrı bir dert. Birgün bir şoförü çok kötü döverler demedi demeyin.