Minikler Çanakkale ruhunu yansıttılar

DüzceSonHaber

Minikler Çanakkale ruhunu yansıttılar
18.03.2022 - 12:24
Güncelleme 18.03.2022 - 12:24
Haber Merkezi


Düzce Belediyesi Çocuk Kulübü bünyesinde eğitim gören öğrenciler, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 107’nci yıldönümünü farklı enstrümanlar eşliğinde şiir okuyarak kutladı.

Farklı etkinliklerle çocukların gelişimlerine katkı sağlamayı sürdüren Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çocuk Kulübü,  düzenlediği sosyal etkinlik projeleriyle de çocukların manevi yönden gelişimlerine katkı sağlamaya devam ediyor.

Bu kapsamda, kulübün müzik atölyesinde eğitim gören öğrencilerden oluşan grup, yaklaşık iki haftalık provaların ardından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 107’nci yıldönümünde ‘Çanakkale Türküsü’nü okumak için bir araya geldi.

Gitar ve Darbuka’dan oluşan ve Çanakkale ruhunu notalara dökmek adına buluşan öğrenciler, bir yandan enstrümanlarıyla notalara can verirken diğer yandan da seslendirdikleri türkülerle Çanakkale Zaferini kutladı.

Çocuk Kulübünün Yıldızlar Sınıfının minik öğrencileri ise gerçekleştirdikleri etkinlikte ilk olarak ‘Dur Yolcu’ şiirini okudu. Daha sonra Çanakkale Savaşı sürecinde ‘Milli Mücadele Ruhu’nu canlandıran minikler, gösterilerinin sonunda İstiklal Marşını okuyarak gösterilerini sonlandırdı.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.