Şehir içi taşımacılar kazan kaldırdı ‘Zarar ediyoruz’

DüzceSonHaber

Şehir içi taşımacılar kazan kaldırdı ‘Zarar ediyoruz’
22.03.2022 - 17:07
Haber Merkezi
2

Uğur Böcekleri adıyla anılan Düzce Belediyesi Denetimli Özel Halk Otobüsü sahipleri, Düzce Belediyesi’nin kendilerine verdiği sözü tutmadığını ve aradan geçen zaman içerisinde akaryakıt fiyatlarına gelen zamlarında etkisi ile zarar ettiklerini söylediler. Otobüs sahipleri Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden ile görüşmelerinin ardından verilen sözlerin tutulması durumunda kontak kapatacaklarını söylediler.

Düzce Belediyesi ulaşım ağı Dünya’ya örnek oluyor diye kamuoyunda algı yaratırken, otobüs sahipleri kazan kaldırdı.

Düzce Belediye Başkan Yardımcılığı görevine yeni atanan Hasan Günden ile toplantı yapacak olan otobüs sahipleri, toplantı öncesi taleplerini dile getirerek verilen sözlerin tutulması durumunda kontak kapatacaklarını söylediler.

Otobüs sahipleri “Otobüs Düzce içi firmalarında arabalarımız var mal sahibiyiz. Biz şu anda eylem yapmıyoruz. Başkanımız değişti yeni başkanımızı bekliyoruz. Onun söylemlerine göre hal alacağız. Biz şu anda para kazanamıyoruz. Şu an herkes kendi cebinden para harcıyor. Biz ayda 900 litre yakıt yakıyoruz Ayda 23 bin lira yakıyoruz. Belediye eski fiyatlar üzerinden 20 bin lira ödüyor. 3 aydır belediye netleştiremedi. Biraz sonra toplantı olacak ve anlaşırsak bir sıkıntı olmayacak. Anlaşamazsak Çarşamba günü arabaları durduracağız. Talebimiz bize mazotun verilmesini istiyoruz artı aylık 21 bin lira para istiyoruz. 3 bin lira sadece mazottan zarar ediyoruz. Şoför parası, sigorta primi, bakımlar, lastikler. Bizi erteleye, erteleye bu güne kadar getirdiler. Biz çözüm bulamazsak Çarşamba kontak kapatacağız. Çözüm için önce Başkan Özlü’ye ardından ise Ankara’ya kadar gideceğiz” dediler.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Düzceli
  Düzceli
  22.03.2022 17:59

  Beceriksiz bir yönetim ile karşı karşıyayız.Öz malı otobüsleri kaldırdı seferden çürütüyor yandaşa kıyak yaptı şimdi işin içinden çıkamıyor,öz malın olan mercedesleri neden çalıştırıyon anlattıklarınla yaptıkların ayrı şeyler Özlü.

 • Galvanizli boru
  Galvanizli boru
  22.03.2022 17:19

  Uğur böcekleri, uğursuzluk mu getirdi.