Yemenici’ye bir gol daha

DüzceSonHaber

Yemenici’ye bir gol daha
11.04.2022 - 14:28
Kaynak: Haber Merkezi
1

Akçakoca eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici kendi döneminde kronik arızaları olan otobüsleri aldığı yetmezmiş gibi birde Akçakoca Belediyesi’nin mevcut yönetimini eleştiren tweet atınca Akçakoca Belediyesi’nden zorunlu açıklama geldi. Açıklamada Cüneyt Yemenici’nin kendi döneminde yaptığı hatalar tek tek anlatıldı.

Açıklamada “Akçakoca Eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin sosyal medya hesaplarından Akçakoca Belediyesi Ulaştırma Amirliği bünyesine alınan otobüslerin uzun zamandır tamirat bedeli ödenmediği için esnaf tarafından belediyeye teslim edilmediğine ilişkin yapmış olduğunu talihsiz açıklama üzerine Belediyemizce açıklama yapılmasına gerek görülmüştür.

Akçakoca Belediyesi’nde 2014-2019 döneminde başkan olarak görev yapan Cüneyt Yemenici tarafından 2019 Türkiye yerel seçimlerine yakın özel bir bankadan 2,389,625.95 TL kredi kullanılarak 4 adet sıfır kilometre yolcu otobüsü alınmıştır.   Bu kredilerin 4 âdeti eski Başkan Cüneyt Yemenici döneminde ödenirken, geri kalan 20 taksiti şimdiki yeni yönetim tarafından ödenmiştir.

Akçakoca Belediyesi bünyesine alınan 4 adet otobüsün yol yapısı olarak Akçakoca’ya uygun olmaması ve  otobüslerin kronik arızası vermesi bilgisi verilmesine rağmen, otobüsler kullanılmak üzere Akçakoca Belediyesi Ulaştırma Amirliğine kazandırılmıştır.

Belediyeye kazandırılan otobüslerin 3,5 yıl içerinde kullanılamaz hale gelmesi ve sürekli kronik arıza vermesinden ötürü, Akçakoca Belediyesi olarak yasal haklarımızı savunmak üzere mahkemeye başvuru yapılmıştır.

Görülen davanın ilk celsesinde bilirkişi raporları otobüslerin ayıplı ve kronik arızalı olduğu sonucuna varılmış olup, hukuk mücadelemiz devam etmektedir.

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR” denildi.

 


Editör: D. Son Haber