Savcılık dahi ciddiye almayıp takipsizlik verdi

DüzceSonHaber

Savcılık dahi ciddiye almayıp takipsizlik verdi
28.04.2022 - 11:20
Güncelleme 28.04.2022 - 13:34
Kaynak: Haber Merkezi

Düzce Belediyesi Meclis toplantısında Olimpiyat Kavşağı adının Sancaklı Kavşağı olarak değiştirilmek istemesini protesto eden ve Anayasal hakkını kullanan 15 kişi hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. Cumhuriyet Savcısı, Düzce Belediyesi’nin bu şikayetini ciddiye dahi almayarak takipsizlik kararı verdi.

Düzce Belediyesi Meclis toplantısına katılan Atilla Gösterişli, Can Ömer Şimşek, Edhem Şakir, Engin Akar, Ferruh Özcan, Haluk Şahin, Kadir Erdoğan, Mehmet Cem Şen, Mert Demirkol, Metin Sevilir, Murat Seyok, Orhan Arslan, Özcan Ceylan, Sezai Demirelli ve Şamil Erdoğan, Olimpiyat Kavşağı’nın Sancaklı Kavşağı olarak değiştirilmesini hem protesto etmek hemde bölge halkının topladıkları imzaları belediyeye teslim etmek için girişimde bulundular.

Grup söz alamayınca durumu protesto etmek için pankart kaldırarak, Düzce’nin hafızasıyla oynanmamasını istediler. Bunun üzerinde Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün talimatıyla 15 kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Düzce tarihinde ilk kez belediyenin bu şekilde bir suç duyurusunda bulunmasıyla birlikte harekete geçen savcılık müşteki ve şüphelileri dinledi.

Şüphelilerin ifadeleri ve meclis görüntülerini izleyen Cumhuriyet Savcılığı belediyenin şikayetini ciddiye almayarak takipsizlik kararı verdi.


Editör: D. Son Haber