Hafriyat kamyonları denetlendi

DüzceSonHaber

Hafriyat kamyonları denetlendi
13.05.2022 - 11:06
Haber Merkezi
2

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Çevre,Şehircilik ve İklim Değilikliği İl Müdürlüğü denetim ekiplerinin ortaklığında Düzce Belediyesi mücavir alan sınırları içerisinde faaliyet gösteren hafriyat kamyonları ve devam eden kazı faaliyetlerine ilişkin denetim gerçekleştirildi.

Düzce Belediyesi tarafından hafriyat toprağı ve inşaat yıkıntı atıkları kontrol yönetmeliğine istinaden mücavir alan sınırları içerisinde faaliyet gösteren hafriyat kamyonlarına yönelik 'Hafriyat Taşıma İzin Belgesi'  ve 'Atık Taşıma Kabul Belgesi' denetimi yapıldı.

Yapılan denetimler çerçevesinde firma sahipleri yönetmelik hakkında bilgilendirilerek, yönetmeliğe aksi hareket etmeleri halinde 2872 Sayılı Çevre Kanunu'nun ilgili maddelerince gerekli yaptırımların uygulanacağı hususunda uyarılarda bulunuldu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri Hafriyat faaliyetlerine ilişkin denetimlerin sıklaşacağını vurgulayarak, kayıt dışı çalışan firmaları Düzce Belediyesi Hafriyat Yönetim Bilgi Sistemine kaydolunması konusunda bilgilendirdi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Seçkin uzun
  Seçkin uzun
  13.05.2022 12:15

  Birde biz harfiyatcılar olarak bize diyorsunuz ki çöpü Kurtsuyu köyüne dökeceksiniz biz adama fiyat veriyoruz oraya gidicekmişiz gibi sonra Düzce belediyesi geliyor siz bunları kenarıyla koyun biz burdan arabasını 500 tl ye kaldırırız diyorsunuz resmen bizim le rekabet yapıyorsunuz Vede bizi kurtsuyuna getireceksin diyorsunuz kendiniz aynı pisliği kasrının oraya döküyorsunuz Size gelince bişey yok harfiyatcıya gelince prosedür bırakın bu işleri kendi işinize bakın

 • Seçkin uzun
  Seçkin uzun
  13.05.2022 12:10

  Siz ilk önce kendi araçlarınızı bi takip edinde ondan sonra düşerdiniz harfiyatcıların heşine gidin bi bakın bakalım belediyenin kiralık araçları sağdan soldan aldığı çöpleri pislikler nereye döküyor ben söyliyeyim size düzce kasrının orası Arapçifligi Çakırlar Melen kenarı