Yahyalar mahallesinde 20 evi su bastı

DüzceSonHaber

28.06.2022 - 15:24
Haber Merkezi

 

Düzce’nin Yahyalar Mahallesi’nde gece saatlerinde yağmur nedeniyle evleri su bastı. 20’ye yakın evin sular altında kaldığı mahallede vatandaşlar geceyi dışarda geçirdiler.

Evini su basan Niyazi Hasıroğlu, “Bu yolu yükselttiler. Alt yapı yapıyoruz dediler. Ama üzerini hiç tıraş etmeden devamlı dolgu yaptılar. Biz 1 metre yolun altında kaldık. 1 metre aşağıda kaldığımız için suyun karşı tarafta gideri de yok. Karşı tarafta villalar yapıldı. Bunlarda bazı yerleri doldurdular. Hendekler kalmadı. Bu su TOKİ’ye kadar gidiyordu. TOKİ’nin oralarda dolduruldu. Biz burada kaldık suyun içinde. Belediye gelip bize herhangi bir şey yapmıyor. Gelen adamda ufak bir büz koyuyor. Bu bunu taşır. Nasıl taşıyacak.  Hasar büyük, ev gitti, parkeler gitti, mobilyalar gitti. 20 santimetre su boşaltıyoruz sabahtan beri. Benim akrabalarımın da aynı bütün malzemeleri gitti. Bildirdik sular çekildikten sonra geleceğiz dediler. Sular çekildikten sonra gelsen ne yapacaksın. Bu suyu ben mi çekeceğim? Bu su 7 saatte 10 santimetre düştü. Biz bir 27 saat daha mı bekleyeceğiz? Burada 80 santim, 100 santim su var şuanda. ” dedi.

Geceyi dışarda geçirdiklerini söyleyen Huri Kuşçu ise “Gece saat 3’te ben bir kalktım. Su azdı, bahçelerde su yoktu. Dedim herhalde kurtardık. Sonra bir baktım sabah ezanı sonrası birden su geldi. Kum falan koyduk ama kumu yıktık eve girdi. Ondan sonra bir şey yapamadık. Hemen dışarı çıktık. Kendimize bir şey olmasın dedik. Beyaz eşyalarım, laminat parkelerim su içinde yüzüyor. Evde hiçbir şey kalmadı. Geceden beri dışardayız. Herkese derdimi anlattım. Kalacak yerimiz yok. Benim kimsen yok. Biz size çorba getireceğiz, otel tahsis edeceğiz dediler. Hiçbiri yok. Biz vatandaş değil miyiz? Oy isterken hane hane geziyorlar, koşa koşa geliyorlar” ifadelerini kullandı.

 


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz