Horoz öttü diye ceza yedi

DüzceSonHaber

Horoz öttü diye ceza yedi
2.07.2022 - 14:23
Haber Merkezi
2

Düzce’de traji komik bir olay yaşandı. Komşusunun ötmesinden rahatsızlık duyduğu horozu kesmeyen bir vatandaşa belediye tarafından ceza kesildi.

Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri, Hamidiye mahallesindeki evinin bahçesinde horoz ve tavuk besleyen Mücella Ulcay’ın evine giderek, “Horozunuzun ötmesinden komşularınız şikayetçi. Horozu kesin” diye talimat verdi.

Mücella Ulcay ise “Bahçemde evcil köpeğim var. Biri şikayetçi olsa, köpeğimi öldürmem mi gerekiyor?” diye karşılık vererek, Zabıta ekiplerinin talimatına uymadı.

Zabıta, Mücella Ulcay hakkında “emre itaatsizlikten” zabıt tuttu ve düzenlenen evrak Belediye Encümen toplantısında görüşüldü.

Alınan kararda, “Mücella Ulcay’ın evinin bahçesinde tavuk, horoz baktığı, gürültüsü  ve kokusuyla çevreye rahatsızlık verdiği, hayvanların bakıldığı yerin uygun olmadığının anlaşıldığı” ifade edilerek, “emre aykırı hareketten” 392 lira para cezası verildi.

Geçtiğimiz yıl meydana gelen olayın tebligatı önceki gün yapıldı. Para cezasına ilişkin resmi tebligat eline yeni ulaşan Ulcay, “Zabıta şikayet üzerine evimize gelmişti. Horozumuzun ötmesinden rahatsız olunmuş. Horozu kesin ya da birisine verin,  tavuklar kalsın dediler. Böyle bir cezayla ilk kez karşılaştık. Şaşkınım” şeklinde konuştu.


Editör: D. Son Haber