Horoz öttü diye ceza yedi

DüzceSonHaber

Horoz öttü diye ceza yedi
2.07.2022 - 14:23
Haber Merkezi
2

Düzce’de traji komik bir olay yaşandı. Komşusunun ötmesinden rahatsızlık duyduğu horozu kesmeyen bir vatandaşa belediye tarafından ceza kesildi.

Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri, Hamidiye mahallesindeki evinin bahçesinde horoz ve tavuk besleyen Mücella Ulcay’ın evine giderek, “Horozunuzun ötmesinden komşularınız şikayetçi. Horozu kesin” diye talimat verdi.

Mücella Ulcay ise “Bahçemde evcil köpeğim var. Biri şikayetçi olsa, köpeğimi öldürmem mi gerekiyor?” diye karşılık vererek, Zabıta ekiplerinin talimatına uymadı.

Zabıta, Mücella Ulcay hakkında “emre itaatsizlikten” zabıt tuttu ve düzenlenen evrak Belediye Encümen toplantısında görüşüldü.

Alınan kararda, “Mücella Ulcay’ın evinin bahçesinde tavuk, horoz baktığı, gürültüsü  ve kokusuyla çevreye rahatsızlık verdiği, hayvanların bakıldığı yerin uygun olmadığının anlaşıldığı” ifade edilerek, “emre aykırı hareketten” 392 lira para cezası verildi.

Geçtiğimiz yıl meydana gelen olayın tebligatı önceki gün yapıldı. Para cezasına ilişkin resmi tebligat eline yeni ulaşan Ulcay, “Zabıta şikayet üzerine evimize gelmişti. Horozumuzun ötmesinden rahatsız olunmuş. Horozu kesin ya da birisine verin,  tavuklar kalsın dediler. Böyle bir cezayla ilk kez karşılaştık. Şaşkınım” şeklinde konuştu.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Emre itaatsizlik mi?
  Emre itaatsizlik mi?
  4.07.2022 14:24

  Kimsiniz siz lan serefsizler? Millet sizin kulunuz mu adiler? Dunyada kimin yasayip yasamayacagina, kimin ne besleyip besleyemeyecegine karar vereceginizi mi zannediyosunuz? Kurtulus savasi yunana karsi verilmis denize dokulmuslerdi ama piclerini birakmislar burda! Hadi çikin isin icinden cikabilirseniz simdi!

 • Duzce_81
  Duzce_81
  3.07.2022 10:52

  Belediye boş işlerle uğraşmayi çok seviyor galiba o zaman sokak köpeklerine de ceza kesilsin bu kadar boş işlerle ugrasacaklarina azicikta gerekli işlerle uğraşanlar ben kaç defa sokak köpekleri için aradım 1 kere bile gelmediler vatandaş da o zaman belediye'ye ceza versin