Hem lisansız çalışıyorlardı hem trafiği hem asayişi tehlikeye sokuyorlardı

DüzceSonHaber

Hem lisansız çalışıyorlardı hem trafiği hem asayişi tehlikeye sokuyorlardı
16.08.2022 - 13:53
Haber Merkezi

 

Düzce’de gün geçtikçe artan ve trafikte adeta kendi kurallarını yazan çekçek araçları ile elektrikli motosikletlere el konuldu. Kendi aralarında da mıntıka kavgası yapan özellikle yabancı uyruklu şahısların kullandığı çekçek araçları lisanslı olmadıkları sürece trafiğe çıkamayacak.

Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri, trafiğe çıkma kurallarını ihlal ederek sürücüleri ve yayaların can sağlığını tehdit eden çekçek araçlarına el koydu.  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın genelgesi ile yetkilendirilen Düzce Belediyesi, hem çevre kirliliği hem de trafiği olumsuz yönde etkileyen lisanssız ve belirlenen saatler dışında atık toplayan kişilere yönelik denetim düzenledi. Geçtiğimiz aylarda atık toplama belgesi bulunmayan şahıslara yönelik bilgilendirmenin yapılmasından ardından yapılan denetimlerde lisansı olmayanların malzemelerine ve araçlarına el koydu.

KASA KAFESLERİ SÖKÜLDÜ

Zabıta ekipleri çekçek araçlarının arkasına konulan kafesleri sökerek eski haline getirdi. Çekçeklerde bulunan atık malzemeler ise Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Katı Atık Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim tesisinde dönüştürülmek üzere alındı. Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, çekçek lisanslarını çıkaranlara araçları teslim edileceği bildirildi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.