CHP’nin Sarıyerli aday adayı tavşan aday görevi görecek

Düzce Son Haber

CHP’nin Sarıyerli aday adayı tavşan aday görevi görecek
15.12.2023 - 12:11
Güncelleme 15.12.2023 - 12:13
Kaynak: Haber Merkezi

 

CHP’nin Düzce’de muhtemel Belediye Başkan Adayı olarak göstereceği Rıdvan Bilgin’in, Düzce’den daha çok Sarıyer’de tanındığı bilinirken, Sarıyer’de yayın yapan yerel gazeteler Bilgin’den övgü ile bahsetti. Bilgin’in, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün tekrar seçim kazanması için adeta tavşan aday görevini üsteleneceği iddia edildi.

CHP Düzce’de yerel seçimleri kaybetmek için elinden geleni yapıyor. İlk olarak CHP’nin vekili sıfatı ile seçim çalışmalarına katılan Talih Özcan, Yığılca’da ilçe halkına alenen hakaret ederek yobazlık ve geri kalmışlıkla suçladı. Özcan’ın bu açıklaması büyük tepkilere neden oldu.

YEREL SEÇİMLERE TAVŞAN ADAY ÇIKARIYORLAR

Bununla yetinmeyen CHP bu kez Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün adeta seçim kazanması tavşan aday çıkarıyor iddialarının ortasında kaldı. Düzce’yi tanımayan ancak İstanbul’un Sarıyer İlçesi’nde yakınan tanınan ve Sarıyer’de yayın yapan yerel gazetelerinde dahi kendisinden övgü ile bahsettiği Rıdvan Bilgin’in muhtemel Düzce Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesi bekleniyor.

TAVŞAN ADAY GÖREVİ BİLGİN’DE Mİ?

Bilindiği gibi Tavşan Aday ifadesi “kazanacak bir adayın karşısına, onu zinde tutacak veya diğer adaylarla paravan görevi görecek kullanışlı bir adet adaydır” şeklinde yorumlanırken, Düzce’de seçim kazanması imkansız olan ve aday olması halinde CHP’nin oylarını da düşürecek olan Bilgin’in tavşan aday görevini üstleneceği iddia edildi.

 


Editör: D. Son Haber