Hani çözüyordunuz!

DüzceSonHaber

Hani çözüyordunuz!
30.09.2023 - 17:31
Haber Merkezi

Düzce’de yaklaşık 12 dakika süren yağmurlar sonrası Küçük Sanayi Sitesi’ni ve Pekintaş Köprüsü adı verilen köprünün altını su bastı. Temmuz ayında da yaşanan sel ve su baskınlarının ardından Düzce TSO’da yapılan toplantıya katılan Düzce Belediye Başkanı Başdanışmanı Üzeyir Yiğit, sorunun en kısa sürede çözüleceğinin sözünü vermişti. Ancak yine aynı toplantıya katılan ve TSO 4. Meslek Grubu Komite Başkanı Makine Mühendisi Murat Düzen, sözlerin tutulmasını ve durumun acil olduğunu söyledi.

Düzce’de Temmuz ayında yaşanan yağışlarda Küçük Sanayi Sitesi sular altında kalmış ve esnaflar zarar görmüştü. Yaşanan sel ve su baskınlarının ardından Düzce TSO’da yapılan toplantıda Küçük Sanayi Sitesi’nin alt yapı sorunun çözülmesine yönelik çözüm önerileri tartışılırken toplantıya katılan Düzce Belediye Başkanı Başdanışmanı Üzeyir Yiğit sorunun en kısa sürede çözülmesi için çalışma yapacaklarının sözünü vermişti.

Ancak aradan 2 ay geçmesine rağmen bir çalışma başlamadı ve akşam saatlerinde başlayan ve sadece 13 dakika süren yağmur sonrası Küçük Sanayi Sitesi’ni su bastı. Bazı iş yerlerinin içine kadar giren sular esnafları mağdur etti.

Küçük Sanayi Sitesi’nde iş yeri bulunan aynı zamanda Düzce TSO 4. Meslek Grubu Komite Başkanı sıfatıyla düzenlenen çözüm toplantısına katılan Makine Mühendisi Murat Düzen “KSS esnafıyım. Sağ taraftaki bloğun en başında iş yerim var. Makine Mühendisiyim. Aynı zamanda sanayi odası 4. Meslek grubu komite başkanıyım. Bunu biz TSO’da 1 buçuk ay önce yapmış olduğumuz genel istişare toplantısında kamudaki arkadaşları da çağırarak, belediyeden, SEDAŞ’tan falan bu konuyu dile getirdik. Bununla ilgili her toplantıda takipçi olmaya devam ediyoruz. Ancak buradaki iş artık çok acil bir duruma geldi. Alt yapı tamamen çamurla dolmu durumda ve suyu çekmiyor. Ben saat tuttum 12 yada 13 dakika yağdı. Ama yarım saat civarında yağmış olsa kimse iş yerine giremez. Bu konunun acil olarak gündeme alınması lazım. O istişare toplantısına katılan yetkili arkadaşlara seslenmiş olalım. Bu biraz tesadüf oldu ve iyi ki denk geldi” dedi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.