Tadilat atıklarını çöpe atmayın bir zahmet çuvallayıp 153’ü arayın

DüzceSonHaber

Tadilat atıklarını çöpe atmayın bir zahmet çuvallayıp 153’ü arayın
1.11.2023 - 17:45
Haber Merkezi

 

Düzce Belediyesi, il merkezi genelinde çevre ve görüntü kirliliğine neden olunmaması , moloz ve tadilat atıklarının atılmadan önce 153 Beyaz Masa’ya bilgi verilmesi ve çöp konteynerlerine atılmaması gerektiği konusunda vatandaşları uyardı.

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, günlük gerçekleştirilen çöp toplama hizmetinin yanında moloz ve tadilat atıkları hizmetinin de aksamadan verilmesi noktasında çalışma gerçekleştiriyor.

Bu noktada şehrin her alanında 7/24 esasına göre hizmet üreten müdürlük, mevcut çöp toplamasının yanı sıra moloz ve tadilat atıklarının da içeriği gereği ayrı şekilde toplandığını hatırlattı. Müdürlük, her iki hizmetinde sağlıklı şekilde işlerliğinin sağlanabilmesi açısından vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Cüruf, moloz ve tadilat atıkları toplama işinin çevre ve görüntü kirliliğine mahal vermeden düzenli olarak yürütülebilmesi, yol ve kaldırımlarda uzun süre yer işgal etmemeleri adına atık sahiplerinin bu atıkları çöp konteynerleri içine atmamaları konusunda uyaran müdürlük, söz konusu atıkların ayrı olarak çuvallanması gerektiğini, ayrıca, çöp konteynerleri yanına çıkarmadan önce ise 153 Beyaz Masa Hattına bilgi vermelerinin gerektiğini belirtti.

Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi;

"Duyarlı vatandaşlarımızdan orman alanı, dere yatağı, yol kenarı, çöp konteyner çevresi gibi boş alanlara gelişigüzel döküm yapanları görmeleri halinde, atıkların çevreye zarar verecek şekilde döküldüğüne ilişkin ihbar ve bilgilendirmelerini yer, adres ve araç plakası içerecek şekilde 153 Beyaz Masaya iletmesi önemle rica olunur.”


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.