Temiz Düzce için sıfır atık eğitimleri devam ediyor

Düzce Son Haber

Temiz Düzce için sıfır atık eğitimleri devam ediyor
23.02.2024 - 17:55
Kaynak: Haber Merkezi
1

 

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ‘Temiz Şehir Düzce’ sloganıyla başlatılan saha çalışmalarının gelecek nesillere aktarılması adına düzenlediği okul eğitimlerine aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda, Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen ekipler, israfla mücadele ve atık yönetimi konusunda ‘Sıfır Atık’ eğitimleri verdi.

Düzce Belediyesi, sağlıklı, temiz ve daha yaşanabilir bir Düzce oluşturulması, gelecek nesillerin bilinçlendirilmesi doğrultusunda ‘Temiz Şehir Düzce’ başlığı altında başlatılan farkındalık eğitimlerini aralıksız sürdürüyor.

Her yaştan öğrencilere yönelik devam eden bilinçlendirme ve eğitim faaliyetlerine Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile devam eden müdürlük ekipleri, okulun toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimlerle öğrencilere israfın önlenmesi başta olmak üzere, atık yönetimi kapsamında doğal kaynakların verimli kullanılması, atık oluşumunun minimize edilmesi konularında ‘Sıfır Atık’ eğitimi verildi.

Slaytlar eşliğinde gerçekleştirilen eğitimlerin sonunda sınıflarda kullanılmak üzere atık toplama kutuları Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından okul yönetimine teslim edildi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzceli
    Düzceli
    24.02.2024 03:45

    Yaşadığım Esentepe mahalesinde çok güzel yürüyüş yapabileceğimiz bir Düzce manzaralı yolumuz var. Severek yürüyüş yaparız. O manzarayı izlemek için gelip her türlü çerez eşliğinde birasını içenlerin mekanı oldu. Buna diyebileceğimiz hiçbir sözümüz yok. Ancak bu mahallemizi manzarası için ziyaret eden Düzceli arkadaşlar tüm yiyip içtiklerini bulundukları alana atıp gitmelerine ne demeli? Hadi ailenizden öyle gördünüz. Bir sonraki ziyaretinizde de muhtemelen çöplükte manzara seyir ederken de şikay