Şair Başkan Özlü’nün 3. şiiri yayında

DüzceSonHaber

Şair Başkan Özlü’nün 3. şiiri yayında
6.12.2021 - 12:41
Haber Merkezi
4

Bir süre önce şiir albümü için stüdyoya giren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Nazım Hikmet'in "Davet" şiirini seslendirdi. Memleketimizin eşsiz güzelliklerinin de yer aldığı şiir klibi sosyal medya platformlarındaki yerini aldı.

 

Yıllarca Savunma Sanayi Müsteşarlığında kritik görevler üstlenen daha sonra Milletvekilliği, ardından da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevinde bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yoğun çalışma temposundan arda kalan zamanlarda kültür ve sanat ile ilgilenmeyi ihmal etmiyor. Başkan Özlü gençlik yıllarından günümüze kadar şiire olan ilgisi nedeniyle geçtiğimiz aylarda stüdyoya girerek ünlü şairlerin şiirlerini seslendirmişti. İlk olarak Turgut Uyar'ın "Türkiyem" adlı şiirini seslendiren Başkan Özlü'nün ikinci şiiri Cahit Sıtkı Tarancı'dan "Memleket İsterim" sanatseverlerin beğenisine sunulmuştu. Son olarak Başkan Özlü'nün seslendirdiği Dünyaca ünlü şair Nazım Hikmet'in "Davet" adlı şiiri klipleştirilerek sosyal medya platformlarında yayınlanmaya başladı.

KLİPTE ANADOLU MOTİFLERİ GÖZE ÇARPIYOR

"Davet" şiirinin stüdyo kaydının hazırlanan klip de sanatseverler tarafından tam not aldı. Başkan Özlü'nün yer aldığı çekimlerin bir bölümü Düzce'de gerçekleşti. Anadolu'nun motifleri ile zenginleştirilen klipte çocuklar ve emekçi insanlar da yer aldı.

Klip Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün kişisel sosyal medya hesaplarından yayınlanmaya başladı.

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=pSkQcept_v8

DAVET

Dörtnala gelip Uzak Asya'dan

Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan

Bu memleket, bizim.

Bilekler kan içinde, dişler kenetli, ayaklar çıplak

Ve ipek bir halıya benziyen toprak,

Bu cehennem, bu cennet bizim.

Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın,

Yok edin insanın insana kulluğunu,

Bu dâvet bizim....

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür

Ve bir orman gibi kardeşçesine,

Bu hasret bizim...


Editör: A. Gölge