Depremzede öğrencisi ile alay eden öğretim üyesi görevinden uzaklaştırıldı

DüzceSonHaber

8.03.2023 - 17:34
Güncelleme 8.03.2023 - 17:37
Haber Merkezi
4

 

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü’nde görevli Doktor Öğretim Üyesi Ömer Sivrikaya, Kahramanmaraş depreminden etkilenen Malatya’da derslere uzaktan eğitimle katılan öğrencisi Batuhan B’ye sarf ettiği sözler nedeniyle Düzce Üniversitesi Rektörlüğü tarafından başlatılan soruşturma kapsamında görevinden uzaklaştırıldı.

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencisi olan ve depremler sonrası Kahramanmaraş depreminden etkilenen Malatya’da ikamet ederek derslere uzaktan katılan Batuhan B’ye ödev veren Doktor Öğretim Üyesi Ömer Sivrikaya İnsan Kaynakları dersi için bir firmanın insan kaynakları birimi ile röportaj yapılmasını istendi.

Ancak depremden etkilenen ve evinde kalamadığı için bir cezaevinde geçici olarak kalan Batuhan B. Online ders sırasında Öğretim Görevlisi Sivrikaya’ya ödevini yapamadığını söyledi.

Öğrenci ile öğretim görevlisi arasında geçen diyalog kayıtlara şu şekilde yansıdı; “

Batuhan B : Hocam bir şey sorabilir miyim?

Ömer Sivrikaya : Sor

Batuhan B : Dediniz ya hocam firmaların birinde insan kaynakları ile ilgili röportaj yapın. Ben Malatya’da nasıl yapacağım?

Ömer Sivrikaya : Niye orada hiç firma yok mu?

Batuhan B : Hocam şehir yok gözünüzü seveyim firmamı olur.

Ömer Sivrikaya : Bırak yahu. Allah Allah sanki atom bombası attılar.

Batuhan B : Hocam vallahi hiçbirşey yok hocam burada.

Ömer Sivrikaya : Nasıl hiç bir şey yok?

Batuhan B : Hocam gerçi ben şehir dışındayım. Şehrin dışında bir yerdeyim.

Ömer Sivrikaya : Hem şehir dışındasın hem şehir yok diyorsun.

Batuhan B : Cezaevinde kalıyorum.

Ömer Sivrikaya : Cezaevinde tabi yer bulamazsın. Neden cezaevine girdin? Ne yaptın?

Batuhan B : Kalacak yerim yok hocam.

Ömer Sivrikaya : Kalacak yer bulamayınca cezaevine mi girdin? Bu mu bulduğun çözüm?

Batuhan B : Varda hocam bulmam lazım.

S Ömer Sivrikaya  : enin zaten iş çevren geniştir Batuhan.

Batuhan B  : Hocam geniş ama şuanda iş yok.

Ömer Sivrikaya  : İş istemiyoruz biz zaten insan kaynakları biriminde röportaj yap diyoruz.

Batuhan B  : Çadırkent olur mu hocam?

Ömer Sivrikaya  : Batuhan. Farklı şehirden olur dedik ya. İrtibat kurarsınız.”

Öğretim görevlisi ile öğrencisi arasında geçen diyalog sosyal medyada binlerce kez paylaşılınca Düzce Üniversitesi Rektörlüğü harekete geçti. Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada “Bir öğrencimiz ile öğretim üyemiz arasında uzaktan eğitim dersi esnasında gerçekleştiği anlaşılan ve tasvip etmemiz mümkün olmayan diyalog sebebiyle ilgili öğretim üyesi hakkında rektörlüğümüz tarafından soruşturma başlatılarak görevinden uzaklaştırılmıştır” denildi.

 


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • İnsanlık
  İnsanlık
  10.03.2023 23:11

  Binlerce insan bir an da can verdi.Çoğu insanlar ailelerını cocuklarını dostlarını kaybetti.Bu hocanın bundan haberı yok tabı keyfı yerınde kış gununde sıcacık evinde keyıf suruyor insanlar dışarda kalırken sonra verdığı ödevi yapamayan öğrencıyle alay edıyor el insaf et aldığı unvanı hak etmeli bir insan bu tıp insanlar eğitimci olmasın

 • tarafsız
  tarafsız
  9.03.2023 16:29

  TABİ DAHA HASSAS DAVRANILABİLİR AMA SAMİMİ Bİ ORTAM VAR ORTADA HAKARET FİLAN YOK. HERKEZ YÜKSEK ÖĞRETİMDE ÖRGÜN EĞİTİM DURMASIN DİYE YIRTINIYO R. DERS YAPMAYA ÇALIŞAN HOCA CEZALANIYOR. BİR RÖPORTAJI DEPREMZEDE OLDUĞUNU SÖYLESEN İNTERNET ÜZERİNDEN SENİ KİMSE ÇEVİRMEZ. EL İNSAF.

 • kullanıcı
  kullanıcı
  8.03.2023 22:48

  Bu tür insanları hoca yapan zihniyeti sorgulamak lazım. Öğrencisi ile hele de bu durumda dalga geçen bir şahıs, öğrencisine ne katabilir ki? Sadece uzaklaştırma değil, atılması gerekir ve unvanı da alınmalı.

 • Ne var simdi bunda?
  Ne var simdi bunda?
  8.03.2023 21:39

  Ogretim uyesi ile ogrencisi arasinda gecen siradan bi konusma, cocuk ayip etmis kayda alip yayinlamis, ne var kardesim uzaklastirmayi gerektiren? Bi kereden bi sey olmaz diyenleri bastaci yapiyonuz ona utanin siz.