Araştırma görevlisinden skandal paylaşım

DüzceSonHaber

Araştırma görevlisinden skandal paylaşım
20.05.2023 - 11:04
Güncelleme 20.05.2023 - 11:06
Haber Merkezi

 

Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Necmettin Salih isimli şahıs, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda yaptığı skandal paylaşımda hem Atatürk düşmanlığı hemde laiklik karşıtı tavrıyla tepki topladı.

Düzce Üniversitesi'ndeki yönetim değişikliği ile birlikte üniversite başka bir tavır içine girdi. Kadrolaşmalar devam ederken Atatürk ve laiklik karşıtı kişiler Düzce Üniversitesi kadrolarına katılmaya başlarken, bu kişilerden birisinden skandal paylaşım geldi.

Daha önce depremzede öğrencisi ile gündeme gelen bir öğretim üyesinin ardından bu kez araştırma görevlisi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda yaptığı paylaşımda hem Atatürk hem laiklik karşıtı tavrıyla tepki topladı.

Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Tefsir Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Necmettin Salih isimli şahıs, bir haber sitesinin "Diyanet, 19 Mayıs hutbesinde yine Atatürk'ü anmadı" paylaşımı yaptı. Bu paylaşımı yorumlayan Araştırma Görevlisi Salih "Niye ansın ki Din ve devlet işlerini ayıran bizzat Atatürk'ün kendisi değil miydi. Hutbede halifenin adı anılır" paylaşımı ile laiklik ve Atatürk karşıtı olduğunu göstermiş oldu.

Bununla kalmayan Salih, ergen tavırlar göstermeye devam etti. Yaptığı paylaşımla takipçi kazandığını övünerek anlatan araştırma görevlisine tepkiler çığ gibi büyümeye başladı.

 

 


Editör: D. Son Haber