Üniversitenin personel daire başkanı hemşireyi darbetti iddiası

DüzceSonHaber

Üniversitenin personel daire başkanı hemşireyi darbetti iddiası
26.11.2021 - 17:12
Güncelleme 26.11.2021 - 18:55
Haber Merkezi
1

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin acil servisine göğüs ağrısı şikayeti ile başvuran Düzce Üniversitesi Personel Daire Başkanı Mehmet Kütük, kendisiyle ilgilenilmediğini iddia ederek hakaretler edip, hemşireyi darp etti. Hemşire şikayetçi olurken, Düzce Üniversitesi Rektörlüğü Kütük'ün görevden uzaklaştırıldığını açıkladı. 
Düzce Üniversitesi'nde Personel Daire Başkanı olarak görev yapan Mehmet Kütük, sabah saatlerinde Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin acil servisine göğüs ağrısı şikayeti ile başvurdu. Mehmet Kütük kendisiyle ilgilenilmediği iddia ederek acil servis içerisinde hakaretler etti. Triyaj önünde fenalaştığını belirten Mehmet Kütük, tekerlekli sandalyeye alınırken, “Allah belanızı versin” diye bağırarak savurduğu yumruk hemşire Merve H.’nin göğsüne denk geldi. Bunun üzerine acil serviste beyaz kod verilerek Kütük alandan uzaklaştırıldı.  Hemşire Merve H, hastane polisi aracılığı ile Mehmet Kütük'ten şikayetçi olurken, yaşananları gören doktor ve hastalar tanık olarak tutanağa imza attı.  

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI
Yaşanan olay üzerinde Düzce Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıklamada, "Üniversitemiz Hastanesi Acil Servisinde 26 Kasım tarihinde yaşanan şiddet olayına ilişkin olarak Rektörlüğümüzce bilgi sahibi olunmasını takiben ivedilikle ilgili hakkında soruşturma başlatılmış ve soruşturmanın selameti açısından ilgili hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmıştır. Üniversitemiz her türlü şiddete karşı, kurumsal yaklaşımını sürdürmekte olup bu duruşunu kurum kültürünün bir parçası haline getirmiştir" denildi.


Editör: A. Gölge