Çocuk acilde işler iyi gitmiyor

Düzce Son Haber

Çocuk acilde işler iyi gitmiyor
22.12.2023 - 10:38
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesinde bulunan çocuk acil bölümünde işler yolunda gitmemeye başladı. Aşırı yoğunlukla birlikte doktor yetersizliği nedeniyle hem aileler, hem hasta çocuklar hemde sağlık çalışanları eziyet çekiyorlar.

Düzce Üniversitesi Hastanesi Çocuk Acil bölümünde hasta çocuklar yer olmadığı için koltuk üzerinde yatmaya ve sıralarını beklemeye mecbur bırakılırken, aileler ise ayakta bekliyorlar. Çoğu aile uzun saatler sıra beklememek için özel hastanelere başvurmaya başladılar.

DOKTORLARDA ZORLUK ÇEKİYOR

Diğer yandan tıp alanında en az tercih edilen bölümlerden olan çocuk bölümünde uzman kadrosunun yetersiz olması nedeniyle çocuk acil bölümünde nöbet tutacak az sayıda doktor ve uzman bulunabiliyor. Bu sebeple sık aralıklarla ve uzun süre nöbet tutan doktorlar yorgunluk belirtileri göstermeye başladı.

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Düzce Üniversitesi, Gündem, Sağlık, Düzce