At kemiklerini bırakan kişi tespit edildi. Pide salonu işletiyor

Düzce Son Haber

At kemiklerini bırakan kişi tespit edildi. Pide salonu işletiyor
5.03.2024 - 16:14
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce’de Ramazan ayı öncesi ortaya çıkan at eti skandalı ile ilgili 1 kişi gözaltına alınırken, Düzce Valisi Selçuk Aslan, asayiş olaylarını değerlendirdiği basın toplantısında, bu olay hakkında ayrıntılı bilgi aktardı. MOBESE kameralarına kaydedilen görüntüler ışığında çöp konteynerine at kemikleri atan şahsın kimliğinin belirlendiğini belirten Vali Aslan, zanlının Düzce’de pide salonu işlettiğini açıkladı.

Düzce’deki bir çöp konteynerinde at eti ve kemiklerinin bulunması gözlerin bir kez daha kasap ve restoranlara çevrilmesine neden oldu. Her yıl Ramazan ayına az bir süre kala piyasaya ucuz et sürmek için at eti kesen fırsatçılara karşı bu yıl da etkin mücadele edilmesi gerektiği bu skandalla gözler önüne serilirken, halkı endişeye sürükleyen olayla ilgili en yetkili ağızdan açıklama geldi.1-261

“ONA İTİBAR ETMEK BENCE BİR AKIL TUTULMASIDIR”

Geçtiğimiz günlerde Düzce’nin Aziziye Mahallesi’ndeki bir çöp konteynerinde at eti ve kemikleri bulunmasının ardından MOBESE görüntülerini mercek altına alan Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şüpheli şahsın kimliğini kısa sürede tespit etti. Gözaltına alınan zanlı ile ilgili işlemler devam ederken, Düzce Valisi Selçuk Aslan, bugün valilikte düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin konu ile ilgili sorusunu yanıtladı.

Gözaltına alınan şahsın Düzce’de pide salonu işlettiğini açıklayan Vali Aslan, şu ifadeleri kullandı:  ‘Vatandaşımızın ihbarı ile sanayi bölgesinde bir çöp konteynırın da ata ait olduğu değerlendirilen kemik parçaları geldi. Hem emniyet hem tarım orman müdürlüğü ekiplerince olaya müdahale edildi. Veteriner hekim raporuna göre kemik parçalarının bir ata ait olduğu raporlandı. Bölgeyi gören Kent güvenlik sistemi kameralarından yaptığı araştırmalarda faile ulaşıldı. Faili tespit ettik ve şuanda elimizde. Kapalı kasa ticari bir araç ile gelmiş. Failin ifadesinde kemiğin kesinlikle inek kemiği olduğunu iddia etmektedir. Failin işlettiği işletmeden ve bölgedeki diğer işletmelerden de et numunesi alınarak laboratuvara incelenmek üzere gönderildi. Şu anda elimizde olan kemiğin fail tarafından bırakıldığı net. Şahıs kemik parçalarını nereden yüklediğini nerede parçaladığını izah etmedi. Şuanda bu kemik parçalarına ait olan et nerede! Kolluk birimlerimiz bunun peşinde.’


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.