2 ayrı bölgede heyelan meydana geldi 10 köye ulaşım kapandı

Düzce Son Haber

1.02.2024 - 14:02
Kaynak: Haber Merkezi

 

  Beyköy Beldesi ile Akçakoca ilçesindeki 2 ayrı bölgede heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle 10 köyün ulaşımı sağlayan yollar zarar görürken, ulaşımın alternatif yollardan sağlanması için çalışma başlatıldı.

Düzce’de geçtiğimiz akşam etkili olan kar yağışı ve ardından devam eden yağmur nedeniyle Beyköy Beldesi Çınardüzü Köyü yolu ile Akçakoca ilçesi Esmahanım ve Uğurlu köyleri yollarında heyelan meydana geldi.

Çınardüzü Köyü yolunda meydana gelen heyelan nedeniyle 8 köy ile Samandere Şelalesi yolu kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri köylere ulaşımın sağlanması için alternatif yol güzergahları oluşturmak için çalışmalara başladı.

Yine Akçakoca Esmahanım ve Uğurlu Köylerini birbirine bağlayan yolda heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle kayan toprak aynı zamanda asfalt yolların yarılmasına ve bozulmasına neden oldu. Bu sebeple heyelan olan bölge trafiğe kapatılırken burada da alternatif güzergahlar oluşturulması için çalışmalar başlatıldı.

 

 


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.