• 24.09.2021 09:21

Yıllardır yaşanan zam geçme taktiğine Sn. Valimiz Belediye başkanının sözünü yere düşürerek son noktayı koymuş. İyimi yapmış kötümü yapmış bunu zaman gösterecek. Ekmek 270 gram olmuş fakat 2,50 liraya karar kılınmış. 2 ay sonra una, suya sabuna zam geldi deyip ekmeği tekrar 220 gr ma düşürmezler ise benim adımda Yusuf değil. Düzce’de Türkiye’nin en pahalı ekmeğini yemeye devam eder.

Türkiye’nin önde gelen bir üreticisi meşhur çikolatalı gofreti 1,00 liraya 36 gram satardı. Sonra %25 daha fazla 45 gram ama 1,25 fiyat yaptılar. Sonra fiyatı 1,50TL yaptılar fakat gramaj yine şu an 36gr.Düzce’de bu çikolatalı gofretin adet satışı ekmeğin adet satışı kadar vardır.

Dün Tezcan Solmaz belediye başkanı olursam diye başlayan yazısını okudum. Bir sonraki seçimde birisi çıkıp 4 vaadım var derse belediyeyi alır. Halk Ekmeği kuracağım ekmeği 1,50 liraya satacağım. EDS leri söküp atacağım millete tuzağa izin vermeyeceğim. Belediye başkanlığını kazanırsam kimsenin ekmeği ile oynamayacağım kimseyi işinden etmeyeceğim. Trafik yasaklarını kaldırıp   cadde otoparkları saati 2,00 lira 1 saatten sonra her saat için 10 lira yapacağım derim sokaklarda sokak işgalini sonlandıracağım derdim.

Ekmeği 200 gram yapar israftan kurtarım kendi büfelerimi kurar 1,50 liradan ekmeği satarım. ESD leri valiliğin arkasındaki EDS ye bir araç vurup yıkmıştı. Şimdi orada milletin canına ot tıkayan EDS yok.  Belediye kepçe operatörlerine söylerim 15-20 gün arayla gece takar yıkarım. Kaza kurbanı kim vurduya gider. Belediye de çalışanlarının ekmeği ile oynamayacağım derim belediyedeki çalışların %70 şi bu yalana inanır ve bana oy verir. İstanbul, Ankara, Adana, Antalya’daki gibi başkan olduktan sonra 10 binlerce çalışanı kapıya koyarım. Bahanemi yok kaşının altında gözün var yan baktın çalıştığı partiyi ve başkanı satan beni de satar derim ve kıyım yaparım. 

Zaten önceden de çalışmıyorlardı derim. Esnaf abi dubasını koymuş, sabah gelip çekiyor akşama kadar hazır otopark. Bir yere gideceği zamanda tekrar dubaları koyup mal gelecek deyip kontenjanını ayırıyordu. İnsanlar Düzce merkezde otopark bulamıyor. Otoparkı olan yerlerde alışveriş yapıyor. Belediyenin karşısında duran bir hanım efendi buradaki bir işyerinden alışveriş yaptığı için 1 yılda 5 defa ceza gelince belediyenin önünden dahi geçmez oldum diyor.

Bu ekmek zammı konusunda birileri ekmek tüccarlarının gramaj oyununa gelmiştir. Başkan Dr.Faruk bey zararda etse 1,50 TL ye 200gr ekmek satar 2023 seçimlerinde partime çalışırdım. Ekmekçileri tercih eden 2,50tl den ekmeğini alır. Bende halka ucuz ekmek yediririm.

Bir de haberin başlığı çok ilginç Belediye’den muhtıra gibi açıklama. Sonra ki açıklama Vali olaya son noktayı koydu. Seçimler de Düzce Türkiye’nin aynası.%47 il genel meclis seçimlerinde Ak Parti Oy almış,%50 de İyi parti, MHP almış. Unutmayın bir önceki seçimde Düzce’de tüm belediyeler Ak Parti idi. Şimdi 3 belediye.

2023 yılından 1 yıl sonra 2024 yılında Belediye başkanlığı seçimleri var.  2023 yılında Ak parti kaybederse 2024 yılında isterseniz Binali Yıldırım’ı getirin. Keleşoğlu Mehmet bey şimdiden hazırlanıyor. Düzce’ye deva olmak için.