• 5.10.2021 13:43

İki üç gündür sosyal medyada dolaşan bir haber dikkatinizi çekmiştir. Bolu belediyesi Yığılca Ve Akçakoca’yı Bolu’ya bağlamak için Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Bir Milletvekiline mektup yazdım. Düzce’yi de, Yığılca’yı da daha yakından tanıma fırsatı buldum. 

Biz Özel İdaresi’ni eleştiriyoruz. İl Özel İdaresi’nin imkanları Düzce’den daha fazla. Bizim belediyenin imkanları Düzce’den daha fazla. O yüzden Yığılca ve Akçakoca’nın, Düzce’den ayrılıp, Bolu’ya bağlanması için ‘Kanun Teklifi ver’ diye rica ettim. Gerekçelerini de yazdım. Gerekirse Akçakoca ve Yığılca’ya sandık koyulsun. 

Ben inanıyorum.

 Siz buna da ‘Hayır’ dersiniz muhtemel. Bolu’ya deniz getirmeye çalışıyorum” ifadelerini kullanmış.

Şimdi Bolu’nun bazı ilçeleri Merkez’e çok uzak hatta Bolu iline en yakın ilçe 35.5 km ile Yeniçağa, en uzak ilçe ise 79.4 km ile Göynük olarak hesaplanmıştır.

Buna rağmen yine nasıl gündem değiştirir de birşeyler yaparım gayretinde.

Galiba kendini Bolu beylerbeyi görüyor.Akçakoca veya Yığılca sandık konulursa evet deme imkanı nedir. İmkan dan bahşetmek bence siyasi ve konum olarak mümkün değildir.

Sn Tanju beyin bilmesi gereken bir durum mevcut.

Düzce gelişmekte olan bir il. Bolu’nun bir ilçesi idi. Fakat deprem sonrası hem deprem enkazından daha çabuk çıkması ve gelişmesi için 81. İl oldu. 

Fakat Bolulular bunu bir türlü kabullenemedi.

Size tavsiyem dikkat edin de elinizdeki ilçelerden olmayın. Düzce’nin en uzak ilçesi Yığılca 27,5km. ve Yığılca bağlansa Ereğli’nin il olması ile Yığılca belki Ereğli’ye bağlanır.

Yığılcalılar fındığı peynir ekmekle yemiyorlar. Yine de Yığılcalılar doğrusunu bilir.

Biraz galiba gündem sıkıntısı var. Başka gündem bulamayınca da  ne yapsın Akçakoca’da balık çok ama sazan çıkmaz Sn Tanju Bey.

Dikkat edin de Gerede ile Göynük’ü kaybetmeyin.

Abdurrahim Karakoç’un dizeleriyle veda edelim.

Benden selam olsun Koç Köroğlu’na

Şimdi devir başka, zaman değişti.

Karga konar kır atların beline

Arpa bulunmuyor, saman değişti.

Gayri ne Kenan var, ne Demircioğlu...

Tarihe karıştı Ayvaz’la Hoylu,

Herkes Bolu Beyi, her taraf Bolu

Yiğitlik kalmadı, insan değişti.

Tanju bey Düzce çok değişti. Değişmeye de devam ediyor.