TİCARET ODASI SEÇİMLERİ VE MHP’NİN AYAK SESLERİ

  • 19.10.2022 15:07

 

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında yapılan seçimlerde mevcut başkan Tuncay Şahin aday olmadığını açıklarken, Erdoğan Bıyık ve Ömer Demirtaş başkanlık için yarıştı.

Esasen iki MHP belediye başkan adayı yarıştı.

Erdoğan Bıyık MHP düzce belediye başkan adayı Ömer Demirtaş Çilimli MHP belediye başkan adayı idi.

İkisi de Akparti’ ye karşı yarışı kazanamadılar.

Seçimde 33 meclis üyesi, yönetim kurulu başkanının belirlenmesi için oy kullandı. Erdoğan Bıyık, 21 meclis üyesinin oyunu alarak başkan seçildi.

Seçim olmadan daha önce listeler oluşurken Tuncay Şahin’in kaybedeceği belli olmuştu.

Düzce’de önde gelen MHP’li iş insanları listelerde ağılıkta idi. Ve çoğu kazandı.

Bu arada BİM,A101,Şok,Migros şube başı oy hakkı ile listelerde belirleyici olmaları siyasi ve ahlaki acıdan incitici..

Bıyık, sonuçların açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada, sonuçların hayırlı olmasını dileyerek, "Görev süremiz boyunca kente katma değer yaratmak için çalışmaları var gücümüzle sürdüreceğiz." dedi.

Öte yandan, Düzce Ticaret Odası Meclis Başkanlığı seçimlerinde de İshak Şengüloğlu ile başkanlık için yarışan Tanju Acar, 20 meclis üyesinin oyunu alarak odanın yeni meclis başkanı oldu.

Bu arada kulisleden ve çarşı grubundan aldığım duyumlara göre Eski Milletvekilimiz Sn Fevai Arslan Resmi kurumların şirketlerini temsilcileri oy kullansınlar diye Üniversite’ye ait  şirketler için Rektör beyi , il özel idare için Çiğdem hanım dahi oy kullanmaları için talepte bulunarak belirli kişiler nezdinde oy kullanmalarına rağmen Akparti’ye yakın isimler yarışta geride kaldılar.

Ticaret Odası meclis üyeleri ağırlıkla MHP’ye gönül vermiş insanlardan oluştu.

Yeni başkan Erdoğan Bıyık’ta MHP deki bütün görevlerinden istifa etti.

Şehrimiz için hayırlı olsun.

Tanju Acar ise meclis başkanı oldu. Önceki dönem esasen Ticaret Odası başkanı olacak idi. Fakat son anda belirli mihrakların iftirası yüzünden eski milletvekillerinin takoz olması ve söylemleri dolayısı ile engellenmiş idi.

Bu seferde Tanju Acar ile bir siyasi arasında Ticaret Odası başkanlığı meclis seçimlerinden önce çok ciddi atışalar hatta ağza alınmayacak mesajlaşmalar yaşandığını duydum.

Ben doğrulatmadığım şeyleri yazmam.Siyasi ismide biliyorum ama duyduğum haber kaynağım bilinmemesini istedi.

Tanju Acar  başkanlığı hak ettiği gibi Gürzan sülalesinden Abhaz kökenli değerli bir iş insanı. Ve 15 Temmuz sonrası yaşanılan burada yazamayacağım bazı bilgilerde bende kalması şartı ile iftira ve sıkıntılara, kumpaslara dücar olduğunu duydum hatta biliyorum.. Sütte sıkıntı olur Tanju Acar’da sıkıntı olmaz minvalinde sözüne güvendiğim değerli insanların referansları var.

Fakat zaman her şeyin ilacı. Tanju Acar eninde sonunda Başkanlığı göğüsleyeceğine inanıyorum.

Hak edilen eninde sonunda yerini bulur.

Ticaret Odası seçimleri bir kez daha gösterdi ki MHP örgütlenmesini ve insanlar ile diyaloğunu güçlendirmiş durumda.

MHP Akçakoca’da, Gümüşova’da,Yığılca’da  ciddi kan kaybı yaşıyor. Bir sonraki seçimlerde buralarda MHP li başkanlar ve adaylar sıkıntı yaşayabilir. Gümüşova’da sıkıntı var. Kaynaşlı’da Birol Başkan seviliyor fakat, ama, lakinler çok. Cumayeri’nde başkan tanımam fakat kolay kolay yıkılmaz.Denilen bu.

Hatta kazandığı bu seçimlerden bir gün önce Cumartesi günü Cumayeri’ne hakim bir tepedeki bir restaurantta kapalı bir kahvaltılı toplantı yaptı.

O toplantıda toplantıdaki bazı  eski Akparti’lilere biz bu seçimi alıyoruz. Bizimlemisiniz, değilmisiniz karar verin bilelim diye sorduğunda 3-4 aile reisinin başkanım sizinleyiz dediklerini biliyorum.

Ve Cumartesi günü Cumayeri’de Akparti’nin başkanlığı kaybedeceğini Akparti’li bir yöneticiye söyledim.

Gölyaka’da, Beyköy’de, Boğaziçi’nde başkanlardan halk memnun. Başkan adayı tercihinde hata yapılmaz ise Akparti buralarda rahat alır gibi.

Düzce’de Faruk Özlü tekrar aday olur mu olmaz mı bilemem.Fakat başka birisi aday olur ise Akparti Düzce merkezde MHP’ye karşı ciddi bir sınav verebilir.

Bu arada diyeceksiniz ki nereden biliyorsunuz. Kahveleri gezin dolaşın. Pazar yerlerini dolaşın halk konuşuyor…

Ticaret Odası başkanlık seçimleri bunun bir ayak sesi bence.

Ayak sesine kulak vermiyor olabilirsiniz vatandaşı dinleyin ne dediğimi anlarsınız..

Cumhur ittifakı ticaret odasında çalıştı mı ki belediyelerde çalışsın.

Bu arada Erdoğan Bıyık’a ve Tanju Acar’a hayırlı olsun.

Bu arada Ticaret Odası aidatını bundan sonra ödemeyeceğim.

Bir sonraki seçimlerde kim aidatlarımın tamamını öderse 1 oyum anasının Ak sütü gibi helal olsun.

Bir oy için 5bin TL aidat ödenenleri biliyorum..

Seçim böyle oluyorsa bizde piyasayı yükseltelim..

Benden söylemesi..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.