Kiralık Eşek,Gölgesi ve Tanju Özcan

  • 5.11.2022 23:44

 

Atina'da önemli bir tartışma yapılırken kürsüye Demostenes çıkar, ancak dinleyiciler sürekli kendi aralarında konuşmakta, filozofu dinlememektedir. Demostenes, "Bir hikâye anlatıp ineceğim" der ve anlatmaya başlar: "Uzun zaman önceydi, bir delikanlı Atina'dan Megara'ya gitmek için bir eşek kiralamıştı. Eşeğini kiraya veren adamın da Megara'da işi vardı, beraber yola düştüler. Konuşa konuşa giderlerken öğle sıcağı bastırdı, biraz dinlenmek ve öğle yemeği yemek için bir su başına çöktüler. Ama ortalıkta hiç gölgelik yoktu ve eşeğin sahibi yemeğini alıp eşeğinin gölgesine sığındı. Eşeği kiralayan genç buna içerledi, 'Sen çekil gölgede ben oturacağım' dedi. Beriki itiraz etti: 'Ben oturacağım, çünkü eşek benim.' Delikanlı Ama ben eşeği kiraladım' deyince, eşeğin sahibinden 'Ben sana eşeği kiraladım gölgesini değil' cevabını aldı ve aralarında kavga çıktı."

 

Hikâyenin tam burasında Demostenes kürsüden iner yürümeye başlar. Dinleyiciler, "Sonunda ne oldu, sonunu anlat" diye bağrışmaya başlayınca Demostenes kürsüye döner:

 

"Sizin için çok önemli bir konuda bir şeyler anlatmaya çalıştım, dinlemediniz. Şimdi ise eşeğin gölgesini merak ediyorsunuz. Ne fikrimi söyleyeceğim ne de eşeğin gölgesine ne olduğunu..."

 

Kürsüden iner, yürür gider.

Kemal Kılıçtaroğlu günah çıkarmaya mı yoksa kutsanmaya mı gavur ellerinde fellik fellik dolanıyor..

Kayboluyor,satılık CIA ajanı gazeteciler ile görüşüyor..

Bu duruma en güzel tepkiyi CHP den atılan Bolu beyimiz Tanju Özcan sosyal medya  hesaplarından  patlattı..

Chp Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu Amberin Zaman gibi bir hain kaçakla İngiltere’de ne görüşür? Neden görüşür?

Bunu birkaç gün önce hain terör örgütünün siyasi tetikçileri ile görüşen AKP yetkilileri sormadan ben sorayım. Gerçekten bu tiplerle görüşerek, başörtüsü tartışması açarak nereye varmak istiyoruz..Bir anlasam..

Bu Bay Kemalin gölge arayışı devam ederken birisi gerçeği söylesin..

 

Aradığın destek dışarda  değil.

Bu topraklarda siyaset yapacaksan sığınacak tek gölgelik Anadolu insanıdır..

Anadolu kucağını açarsa ite,eşeğe,uçan kuşa lüzum kalmaz .

Gölgeside gerekmez..

Sonra Anadolu insanı Bay Kemal'e gölge etme başka ihsan istemeyiz deyi verir ...

Tanju Özcan bile diyebiliyorsa gerisini siz düşünün..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.