LOLİTA SEVER TARİKATCI GÖRÜNÜMLÜ AJANLAR..

 • 14.12.2022 00:04
 • (2)

 

Lolita kelimesi Türkçe'de "cinsel cazibesi olan küçük kız" anlamına gelir.

 İngilizce sözcük Lolita "1. bir kadın ismi, 2. Vladimir Nabokov'un aynı adlı romanının kahramanı" özel adından türetilmiştir. Bu sözcük İspanyolca Lola "bir kadın ismi olan Dolores'in kısa biçimi" sözcüğünün küçültme halisidir. Bu sözcük İspanyolca dolores "acılar" sözcüğünden türetilmiştir. İspanyolca sözcük Latince dolor "acı" sözcüğünün çoğuludur. Latince sözcük Latince dolere "acı çekmek" fiilinden türetilmiştir.

Acıların kadını Bergen’e denir.

Anadolu ne kadar açıların bebeği, çocuğu, kızı, kadını ailesi var. Bu acı aşiretlerde, terör yuvalarında, güzellik yarışmaların da, holdinglerde ,otel kumarhane,her yer de .

 

Nereden bakarsan şerefsizlik nereden bakarsan namussuzca.

Burada esas sıkıntı tarikatlarda değil. Esas sıkıntı sistemde.İnsanlıkta.

 Kitap Fuarı'nda söyleşiye katılan  bu 6 yaşındaki gelin olayını duyuran gazeteci Timur Soykan, Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızını evlendirmesiyle ilgili, "Laiklik su gibi hava gibi ihtiyaç. Tarikatlar kapatılmalı" dedi. Peki hangi kitapları var.4-5 kitabı var. Badeci Şeyh'in Sır Odası benim biraz okuduğum bir kitap.

Bunlar tarikat değil ki. Fabrikanın defolu ürünleri.  Allahı Hucurat suresi ayet 6 da.Ey iman edenler, eğer bir fasık, size bir haber getirirse, onu 'etraflıca araştırın'. Yoksa cehalet sonucu, bir kavme kötülükte bulunursunuz da, sonra işlediklerinize pişman olursunuz. Ey iman edenler! Eğer size bir fâsık, bir haber getirirse, onu araştırın (doğruluğunu anlayıncaya kadar tahkik edin).

Bir dostum tarikat nedir deyince bir hadistir demiş idi. Mümin de insanların malları ve canları hususunda kendisine güvendiği kişidir. Müslüman, insanların elinden ve dilinden emin olduğu kimsedir. Müslüman kardeşine sahtekârlık yapan, ona zarar veren ve ona hile yapan bizden değildir.

İmam Şafii'nin bir sözünü hatırlatmıştı: İmam-ı Şafi'ye sordular: “Fitne zamanı hakkı tutanları nasıl anlarız?” Dedi ki: "Düşman okunu takip ediniz, o sizi hak ehline götürür."

Bu anlatılanlar Şeyh falan değil. Her yerde vekil dolu. Her yer de bir dergah görünümlü ticaret hane.

Cemaat. Dergah. Tekke.Dernek.Vakıf dolu. Çok  sıkıntı var. Çok iyilerde var.

Bu konuda Din İşleri Yüksek Kurulunda bir kurum kurulmalıdır. Osmanlı’da Tekke vakıflarına ait vakfiyelerin Meclis-i Meşâyih defterlerine kaydedilmesi, bunların korunması, kontrol ve denetimi Meclis-i Meşâyih görevlerindendi. Meclis-i Meşâyih meşihat tevcihlerinde öncelikle vakfiyelerin şartlarını dikkate alıyor ve tevcih muamelelerini bu vakfiyelere dayanarak yapıyordu. Evlâdiyet dışındaki tevcih muameleleri icâzetnâme almış olan halifelerin icâzetnâmesi kontrol edilerek yapılıyor ve bu icâzetnâmeler Meclis-i Meşâyih tarafından kaydediliyordu. Meclis-i Meşâyih şeyhülislâmlık müessesesinin kaldırılmasına kadar faaliyetlerini Bâb-ı Meşîhat’ta sürdürmüştür.

İskenderun’da Konya’lı bir şeyh gelip sanayide kaporta ustası olan birisine seni vekil yapalım teklifi yapıyor.

Kişi diyor ki yahu ben doğru dürüst müezzinlik dahi yapamam. Olsun kendini geliştirirsin.

 

 

 Hedef İslam hedef siyasi Akparti iktidarıdır. Bu durumu neden kimse sahaya sürmez iken seçimlere kalmış 6 ay bir proje ayağa kalkmış durumda.

Takip edin çok daha fazla şeyler çıkacak.Ne filimler kayıtlar yapıldı.Göreceksizniz.

Hedef siyasi iktidarın arkasında duran inanan insanların sandığa gitmesini engellemek. Nasıl bu insanları düşman edebiliriz..

Biraz sabırlı olmak gerekiyor.Biraz babadan oğula gecen bu düzeni sorgulamak gerekiyor.İstisnalar kaideyi bozmaz.

Nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça nereden baksan ahlaksızca.

Nereden başlayacağımı bilemiyorum.

Tepki alabilir yazdıklarım.

Müslümanlar yeryüzünde zulme son vermek için mücadele ederken,  üç şer güçle de karşı karşıya kaldılar. Para, makam ve kadın.

Fakat biz insanlar kendimizi ne hale soktuk diye sorgulamaz isek olmaz.

 “Biz, Allah’ın, insanları kula kul olmaktan kendisine kulluğa, dünyanın darlığından ahiretin genişliğine ve batıl dinlerin zulmünden İslâm’ın adaletine çıkaralım diye gönderdiği bir toplum olalım gayretindeyken insanlık rezillikleri anlatıyor.

Fakat Sait Çamlıca’nın dediği gibi ‘’Kula kul olun diye yutturamadıklarını sahte  Şeyhe mürid ol diye yutturuyorlar.

Şimdi gelelim bu 6 yaşında evlendirilen kızımıza.

Bende mümkün değil dedim.

Bu işte bir bit yeniği var dedim .Halen öyle olduğuna inanıyorum.

Fakat kardeşimiz eşi olacak lolita sever değil çocuk tecavüzcüsü ile konuşmasını kayda almış.

Sonra mahkemeye vermiş.

Okuyunca kanınız donuyor.Fakat ben bu zamanda her türlü senaryo bekliyorum.

Fakat 28 şubatları gören bir ben olarak Müslüm Gündüz ile radyo proğramı yapan ben,Fadime Şahin. Ali Kalkancı olaylarını gören ben bu olaya çok mesafeli yaklaşıyorum.

Ben tarikatları karalamak için yazmıyorum bu yazıyı.

 Bu tarikatlar bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı devlet kontrol etmeli.

Fakat yıllar önce 1995 yılında bir öğretmenim demişti ki Türkiye’de faaliyet gösteren tarikatların %95 i İngiliz gizli servisinin kontrolündedir.

Çok büyük kokuşmuşluklar da var. Fakat bu durum kimseye Dinimize tarikatlar üzerinden saldırılmasına imkan veremez.

Şimdi ortalık bu aziz milleti kula kul eden bir sistemin eline düşürülmeye çalışılıyor.

Yazamıyorsun. Söyleyemiyorsun. Siyasetle yargı ile iç içe girmiş bir sistem var.

Sana Dünya’yı dar ediyorlar.

Fakat artık eski Dünya yok.

Her şey çok kolay.İnternet.TC kimlik numarasını vermekten imtina eden Ayşe hanım Tik Tokta her şeye izin veriyor. Tik Tok ne düşündüğünü bile biliyor. Yatak odasında ki konuşmanın dinlenmesi için mikrofonla dinlenmeye  izin veriyor.

Zenginler, çapkınlar, hovardalar, ünlüler 50-60 yaşında parası olanlar yatlarda , katlarda 15-20 yaşındaki genç güzel bayanlarla evlenme telaşında iken 50-60 yaşına gelen ünlü hanımefendiler ‘biriyle ömür mü geçer diye’’ övünüp 7-8 defa oğlu yaşındaki oğlanlar ile evlenen kadınlar sonrada bu kadınlar Türkiye’nin güven endeksinde en başta yer alıp bir reklam için 5-10Milyar para alırken  her gün Müge Anlı’ya Esra Erol’a çıkan çarpık ilişkiler her yanı sarmışken dağın başında torununa tecavüz edip sonra uçurumdan atan dedeler türediğinden beri başımızı dik tutamıyoruz.

Üzgünüm.

Her tarafımızdan pespayelik aktığı için elle tutulur bir yanımız kalmadığı için üzgünüm.

Ondan sonra Anadolu  ailelerinin çocukları ateist, hatta Hristiyan olmak için yarışırlar.

Örnek verecek neyimiz kaldı.

Utanmaz arlanmaz namussuzlar. Ortalığı sardı.

İyiler doğrular ortada kalmadı. Olanlar köşelerine çekildi. Veya kazalara kumpaslara kurban edildiler.

Ortalık sapık doldu.

Bazısı sarıklı cübbeli.

Bazısı papyonlu kıravatlı.

Bazısı keçi sakallı, liboş.

Bazısı içi boş adamlar.

İyiler yok mu?

Ama Allah’ın ipine sımsıkı sarılanlar müstesna…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Düzceli Yusuf
  Düzceli Yusuf
  14.12.2022 00:51

  Zamanı israf edip okuyorsun ama..Galvanizli boru 2000-3000 okuyandan birisiniz..Galvanizli boru...Beğenmiyorsanız..Size Tezcan bey bir köşe verebilir...Sizde yazabilirsiniz...

 • Galvanizli boru
  Galvanizli boru
  14.12.2022 00:18

  Giriş berbat, gelişme yok, sonuç.hüsran. Yazım kuralı sıfır öylesine bir yazı yazmışsın. İsraf zamanla israf mürekkep ile. Bir.doğruyu savunacağım diye yanlışları doğru yapmaya çalışmak çok acınası, vahim durum